Արդշինբանկը, հանդիսանալով բանկային համակարգի առաջատարներից մեկը, նորարարական բիզնես լուծումների և ճկուն առաջարկների շնորհիվ, մշտապես փորձում է աջակցել և նպաստել իր բիզնես գործընկերների կայուն զարգացմանը. 2006 թվականից ի վեր Բանկը հանդիսանում է Հայաստանի խոշորագույն շինարարական կազմակերպություններից մեկի՝ AAB Construction ընկերության, հավատարիմ ֆինանսական աջակիցը:
Ավելի քան մեկ տասնամյակ օգտվելով Արդշինբանկի վարկավորման ծառայություններից՝ AAB Construction ընկերությունը պարբերաբար հարստացրել է իր տեխնիկական բազան, կատարել ներդրումներ շինարարական միջազգային նորագույն չափանիշներին համապատասխանելու համար: Այս տարիների ընթացքում կազմակերպության շրջանառությունը աճել է մոտ 20 անգամ։
«Մեր ընկերությունը բարձր է գնահատում Արդշինբանկի հետ ունեցած համագործակցությունը։ Երկար տարիների ընթացքում Բանկի պրոֆեսիոնալ անձնակազմն ու ժամանակակից բիզնես լուծումները բազմիցս հանդիսացել են կայուն նեցուկ մեր ընկերության համար։ Մենք այժմ ունենք մեր հաստատուն դիրքը հայաստանյան շուկայում, զուգահեռաբար աշխատում ենք նաև Վրաստանի Հանրապետության տարածքում և պատրաստվում ենք ընդլայնել աշխարհագրական ներգրավվածությունը մոտ ապագայում»,- նշել է AAB Construction ընկերության հիմնադիր-տնօրեն Արմեն Բադալյանը։
«Մենք ուժեղ ենք միասին. AAB Construction ընկերության հետ մեր  համագործակցության արդյունքը  դրա վառ օրինակն է: Ինչպես ասում են, ցանկացած բիզնեսում հաղթողը նա է, ով ավելի լավ է համապատասխանում հաճախորդի պահանջներին, ով արդարացնում և նույնիսկ գերազանցում է վերջինիս ակնկալիքները: Հավատացած եմ, որ մեր հաղթանակները կշարունակվեն նաև ապագայում», - նշեց Արդշինբանկի Ռազմավարական զարգացման տնօրեն Արմեն Գասպարյանը:
Այսօր AAB Construction ընկերությունը ներգրավված է բազում տեղական և միջազգային ծրագրերում, իսկ ընկերության սեփականություն են հանդիսանում համաշխարհային արտադրողներից, ինչպիսիք են Volvo, Wirtgen, Metso, Ammann, Sandvik, Cat, Mercedes, ձեռք բերված առաջատար տեխնիկաները, որոնք ապահովում են ոչ միայն բարձր արտադրողականություն, այլ նաև անձնակազմի անվտանգություն:

Являясь одним из лидеров в банковской системе, благодаря инновационным предложениям и гибким бизнес-решениям, Ардшинбанк всегда старается поддерживать своих деловых партнеров и содействовать их устойчивому развитию.
С 2006 года банк успешно сотрудничает с одним из крупнейших строительных компаний Армении – AAB Construction. Благодаря программе кредитования Ардшинбанка, компания регулярно расширяет свою техническую базу, инвестируя в строительство новых объектов в соответствии с международными стандартами. За более чем десятилетний опыт работы на рынке оборот компании увеличился в 20 раз.
«В AAB Construction высоко ценят сотрудничество с Ардшинбанком. В течение многих лет профессионализм сотрудников Банка и предлагаемые ими современные бизнес-решения являются основой нашего успешного развития. Сегодня наша компания имеет сильные позиции на рынке, мы одновременно работаем как в Армении, так и на территории соседней Грузии, в дальнейшем планируя еще более расширить географию своего присутствия»,- заявил директор-основатель строительной компании AAB Construction Армен Бадалян.
«Лозунг Ардшинбанка: «Вместе мы сильны» и результат нашего сотрудничества с ААВ Construction является тому ярким доказательством. Как говорится, в любом бизнесе побеждает тот, кто для удовлетворения требованиям заказчика предложит наилучшее решение или даже превзойдет его ожидания. Считаю, что наши победы продолжатся и в будущем»,- отметил директор по стратегическому развитию Ардшинбанка Армен Гаспарян.
Строительная компания AAB Construction – участник многочисленных республиканских и международных проектов. В собственности компании находится оборудование ведущих мировых производителей, таких как Volvo, Wirtgen, Metso, Ammann, Sandvik, Cat, Mercedes. Благодаря современному оборудованию и передовым технологиям, компания обеспечивает не только высокую производительность труда, но и надежную безопасность персонала.