Հայաստանի բանկերի միությունն ամփոփել է «2022 թվականի լավագույն ֆինանսաբանկային հրապարակում» մրցույթի արդյունքները։ Կազմակերպիչների խոսքով, մրցույթի նպատակն է խրախուսել մասնագետներին, փորձագետներին և լրագրողներին՝ հանրության համար ֆինանսաբանկային ոլորտի արդիական խնդիրների մասնագիտական ​​և մատչելի լուսաբանման համար: Մրցույթն անցկացվում է չորրորդ անգամ հետևյալ անվանակարգերում՝ «Լավագույն գիտական ​​հոդված», «Լավագույն վերլուծություն» և «Լավագույն լրագրողական նյութ»։ Հաղթողներն ընտրվում են առևտրային բանկերի ներկայացուցիչներից կազմված պրոֆեսիոնալ ժյուրիի կողմից։
«Արդշինբանկը մշտապես կարևորել է բնակչության ֆինանսական գրագիտության մակարդակի բարձրացման և ԶԼՄ-ներում Հայաստանի բանկային հատվածի գործունեության մասնագիտական ​​լուսաբանմանն ուղղված միջոցառումները: Մենք շատ ուրախ ենք, որ «Լավագույն գիտական ​​հոդված» անվանակարգում հաղթող է ճանաչվել Արդշինբանկի ներքին աուդիտի ավագ աուդիտոր Արման Համբարձումյանը։ Շնորհավորում ենք Արմանին հաղթանակի կապակցությամբ։ Մաղթում ենք հետագա հաղթանակներ կյանքում և գիտության մեջ:
Բացի այդ, Բանկը սահմանել է նաև հատուկ մրցանակներ 2022 թվականին ֆինանսաբանկային թեմաներով լավագույն հրապարակումների համար։ Մրցանակները շնորհվել են Էներգետիկայի նախարարության աշխատակից Մարիամ Մոմջյանին՝ գիտական ​​հոդվածի համար, և «Արմինֆո» լրատվական գործակալության լրագրող Կարինա Մելիքյանին՝ ֆինանսաբանկային ոլորտում ակտիվ վերլուծական աշխատանքի համար»,- ասվում է Արդշինբանկի մամուլի ծառայության հայտարարության մեջ։

Союз банков Армении подвел итоги  конкурса «Лучшее финансово-банковское издание 2022 года». По заявлению организаторов, целью конкурса является поощрение специалистов, экспертов и журналистов в профессиональном и доступном освещении для широкой общественности актуальных тем финансово-банковской сферы. Конкурс проводится уже в четвертый раз по следующим наминациям:  «Лучшая научная статья», «Лучший анализ» и «Лучший журналистский материал». Победителей определяет профессиональное жюри, сформированое из представителей коммерческих банков.
«Ардшинбанк  всегда придавал важное значение мероприятиям по повышению уровня ликвидации финансовой неграмотности населения и профессиональному освещению в СМИ деятельности банковского сектора Армении. Нам очень приятно, что старший аудитор Внутреннего аудита Ардшинбанка Арман Амбарцумян стал победителем в номинации «Лучшая научная статья». Поздравляем Армана с победой! Желаем дальнейших побед и в жизни и в науке!
Кроме этого Банк учредил и специальные призы за лучшие публикации на финансово-банковскую тему в 2022 году. Призы получили сотрудник Министерства энергетики  Мариам Момджян за серию научных статей и журналист информационного агентства «Арминфо» Карина Меликян за активную аналитическую работу в финансово-банковской сфере»,- говорится в сообщении пресс-службы Ардшинбанка.