Հայաստանի բանկերի միությունն ամփոփել է «2022 թվականի լավագույն ֆինանսաբանկային հրապարակում» մրցույթի արդյունքները։ Կազմակերպիչների խոսքով, մրցույթի նպատակն է խրախուսել մասնագետներին, փորձագետներին և լրագրողներին՝ հանրության համար ֆինանսաբանկային ոլորտի արդիական խնդիրների մասնագիտական ​​և մատչելի լուսաբանման համար: Մրցույթն անցկացվում է չորրորդ անգամ հետևյալ անվանակարգերում՝ «Լավագույն գիտական ​​հոդված», «Լավագույն վերլուծություն» և «Լավագույն լրագրողական նյութ»։ Հաղթողներն ընտրվում են առևտրային բանկերի ներկայացուցիչներից կազմված պրոֆեսիոնալ ժյուրիի կողմից։
«Արդշինբանկը մշտապես կարևորել է բնակչության ֆինանսական գրագիտության մակարդակի բարձրացման և ԶԼՄ-ներում Հայաստանի բանկային հատվածի գործունեության մասնագիտական ​​լուսաբանմանն ուղղված միջոցառումները: Մենք շատ ուրախ ենք, որ «Լավագույն գիտական ​​հոդված» անվանակարգում հաղթող է ճանաչվել Արդշինբանկի ներքին աուդիտի ավագ աուդիտոր Արման Համբարձումյանը։ Շնորհավորում ենք Արմանին հաղթանակի կապակցությամբ։ Մաղթում ենք հետագա հաղթանակներ կյանքում և գիտության մեջ:
Բացի այդ, Բանկը սահմանել է նաև հատուկ մրցանակներ 2022 թվականին ֆինանսաբանկային թեմաներով լավագույն հրապարակումների համար։ Մրցանակները շնորհվել են Էներգետիկայի նախարարության աշխատակից Մարիամ Մոմջյանին՝ գիտական ​​հոդվածի համար, և «Արմինֆո» լրատվական գործակալության լրագրող Կարինա Մելիքյանին՝ ֆինանսաբանկային ոլորտում ակտիվ վերլուծական աշխատանքի համար»,- ասվում է Արդշինբանկի մամուլի ծառայության հայտարարության մեջ։

Union of Banks of Armenia summed up the results of the competition “The Best Financial and Banking Publication of 2022”. According to the organizers, the aim of the competition is to encourage specialists, experts and journalists to provide professional and accessible coverage of topical issues in the financial and banking sector for the general public. The competition is held for the fourth time in the following categories: “Best Scientific Article”, “Best Analysis” and “Best Journalistic Material”. The winners are determined by a professional jury formed from representatives of commercial banks.
“Ardshinbank has always attached great importance to activities aimed at raising the level of elimination of financial illiteracy of the population and professional media coverage of the activities of the banking sector of Armenia. We are very pleased that Senior Auditor of Internal Audit of Ardshinbank Arman Hambardzumyan became the winner in the “Best Scientific Article” nomination. Congratulations to Arman on the victory! We wish you further victories both in life and in science!
In addition, the Bank also established special prizes for the best publications on financial and banking topics in 2022. The prizes were given to an employee of the Ministry of Energy Mariam Momjyan for a series of scientific articles and a journalist of the “Arminfo” news agency Karina Melikyan for active analytical work in the financial and banking sector,” the press service of Ardshinbank said in a statement.