Արդշինբանկը դարձել է «Իմ անտառ Հայաստան» խոշոր նախագծի մասնակիցներից մեկը, որն իրականացվում է 18 առևտրային բանկերի, Կենտրոնական բանկի և Բանկերի միության կողմից՝ ազգային արժույթի՝ հայկական դրամի 30-ամյակի կապակցությամբ։ Միջոցառումը տեղի ունեցավ ապրիլի 29-ին Ջրաշենի «Իմ անտառ Հայաստան» բնապահպանական կազմակերպության անտառային գոտում։ Ծրագրի պայմանների համաձայն՝ Լոռու մարզի Ջրաշեն և Ուրասար համայնքներում կտնկվի շուրջ 160 հազար ծառ, ինչը խթան կհանդիսանա մարզում 50 հա ընդհանուր մակերեսով նոր անտառային տարածքի առաջացմանը։ Ծրագրի կազմակերպիչները վստահ են, որ նորատունկ անտառը խորհրդանշելու է մեր ժողովրդի մշտական կենսական արժեքները, այդ արժեքների վառ բաղադրիչը ազգային արժույթն է՝ դրամը։
«Կարծում եմ՝ դրամի 30-ամյակը մի ամբողջ անտառ տնկելով նշելը հիանալի գաղափար է»,- ասաց Արդշինբանկի Վարչության նախագահ Արտակ Անանյանը,- «Մեր բանկային համակարգի համատեղ ջանքերով հիսուն հեկտար տարածքում տնկվել են կաղնու, թխկիի, հաճարենու, լորենու, վայրի տանձի, վայրի խնձորի, ընկուզենու, կեչու և այլ ծառատեսակների տնկիներ։ Սրա շնորհիվ Լոռու մարզի անտառային ֆոնդը նոր ուժ ու բովանդակություն է ձեռք բերում։ Յուրաքանչյուր տնկված ծառ նոր քայլ է դեպի մեր երկրի եզակի բնության առողջ ապագան: Կանցնի ընդամենը մի քանի տարի, և այս տնկարկները կդառնան լիարժեք անտառ։ Ես այս հարցում կասկած չունեմ, ինչպես որ չեմ կասկածում, որ հայկական դրամը մնալու է մեր պետականության հիմնական արժեքներից մեկը»,- նշեց Ա.Անանյանը։

Ардшинбанк стал одним из участников крупного проекта «Мой лес Армения», проводимого 18 коммерческими банками, Центральным банком и Союзом банков по случаю 30-летия национальной валюты - армянского драма. Мероприятие состоялось 29 апреля в лесополосе природоохранной организации «Мой Лес Армения» в Джрашене. Согласно условиям проекта в общинах Джрашен и Урасар Лорийской области будет высажено порядка 160 000 деревьев, это даст толчок к появлению на территории области нового лесного массива общей площадью 50 га. Организаторы проекта уверены, что новопосаженный лес будет символизировать постоянные жизненные ценности нашего народа, яркой составляющей этих ценностей является национальная валюта – Драм.
«Считаю, что отметить 30-летие драма посадкой целого леса – это отличная идея,- заявил Председатель Правления Ардшинбанка Артак Ананян. «Общими усилиями нашей банковской системы на территории полусотни гектаров удалось высадить саженцы дуба, клена, бука, липы, дикой груши, дикой яблони, ореха, березы и других пород деревьев. Благодаря этому лесной фонд Лорийского марза обретает новую силу и содержание. Каждое посаженное дерево — новый шаг на пути к здоровому будущему уникальной природы нашей страны. Пройдет всего несколько лет и эти посадки станут полноценным лесом. В этом я нисколько не сомневаюсь, как не сомневаюсь и в том, что армянский драм останется одной из главных ценностей нашей государственности»,- отметил А. Ананян.