Բանկի Ֆիզիկական անձնաց հետ կնքված պայմանագրերի պատճենների տրամադրման սակագներ և պայմաններ * - ուժի մեջ է 07.10.2024թ.-ից
Պրոդուկտի/Փաստաթղթի տեսակՍակագինՏրամադրման ենթակա փաստաթղթերի վաղեմության առավելագույն ժամկետՏրամադրման ժամկետՊատճենները ստացող անձ
ֆիզիկական անձանց վարկային/վարկային գծերի (վճարային քարտով)/ Ավանդային/ Վճարային քարտերի** գործեր` կից փաստաթղթերով (փաթեթ): Փաթեթն իր մեջ ներառում է հավելված 1.1-ով սահմանված փաստաթղթերը:1. Հաճախորդի դիմելու օրվա դրությամբ գործող վարկերի/վարկային գծերի/քարտերի/ավանդի դեպքում՝ 10,000 ՀՀ դրամ յուրաքանչյուր փաթեթի համար 2. Մարված վարկերի/վարկային գծերի/քարտերի/ավանդի դեպքում՝ 20,000 ՀՀ դրամ՝ յուրաքանչյուր փաթեթի համարՎարկի/վարկային գծի/քարտի/ավանդի փաստացի ամբողջական մարման/փակման ամսաթվից հետո՝ 5 տարիմինչև 10 աշխատանքային օրվա ընթացքումՊայմանագրի կողմ հանդիսացող անձ կամ նրա լիազորված անձ՝ համապաստասխան լիազորագրի առկայության դեպքում
*Սակագները չեն կիրառվում «Բնակարանային հիփոթեքային կրեդիտավորման մասին» ՀՀ օրենքով սահմանված կրեդիտավորման պայմանագրերի նկատմամբ:
**Մինչև 2012թ. տրամադրված քարտերի գծով փաստաթղթերը տրամադրվում է Բանկի հայեցողությամբ:
Հավելված 1.1
ՎարկատեսակՓաթեթում ներառվող փաստաթղթերի ցանկ
Գրավով ապահովված և առանց գրավի (այդ թվում՝ երաշխավորությամբ ապահովված) վարկեր1) Վարկային պայմանագիր (հետագայում կնքված համաձայնագրեր) 2) Գրավի (այդ թվում՝ երաշխավորության) պայմանագիր ((հետագայում կնքված համաձայնագրեր)) 3) մարման ժամանակացույց (առկայության դեպքում) 4) Վարկի էական պայմանների անհատական թերթիկ
Վարկային գիծ (վճարային քարտով)1) Վարկային գծի տրամադրման դիմում-օֆերտա 2) Վճարային քարտի բացման և Վարկային գծի տրամադրման դիմում-օֆերտա 3) Վարկային գծի էական պայմանների անհատական թերթիկ
Վճարային քարտ1) Քարտի տրամադրման դիմում-օֆերտա
Ավանդ1) ավանդի կնքման պայմանագիր 2) Ավանդների հատուցման երաշխավորման պայմանների և կարգի մասին ծանուցում

| Cases of loans/credit lines (by payment card) /deposit/payment cards ** of individuals with attached documents (package). The package includes documents as prescribed by Annex 1.1 | 1. In case of loans/credit lines/cards/deposit working as of the date of application submission by the Client – AMD 10,000 for each package 2. In case of repaid loans/credit lines/cards/deposit – AMD 20,000 for each package | 5 years after the date of actual complete repayment/closure of the loan/credit line/card/deposit | within up to 10 business days | Person being party to the agreement or his (her) authorized person if there is a respective power of attorney |
* These tariffs shall not apply to lending agreements prescribed by the Law of the Republic of Armenia On Housing Mortgage Lending.
**Documents on cards issued up to 2012 shall be provided at Bank's discretion
| Loan product | List of documents included in the package |
| Secured loans and unsecured loans (including loans secured by the surety) | 1) Loan agreement (agreements concluded later as part of the agreement) 2) Pledge agreement (including surety agreement) (agreements concluded later as part of the agreement) 3) Repayment schedule (if available) 4) Individual leaflet on the essential terms of the loan |
| Credit line (by payment card) | 1) Application/offer for providing a credit line 2) Application/offer for opening a payment card and providing a credit line 3) Individual leaflet on the essential terms of the credit line |
| Payment card | 1) Application/offer for providing a card 15%-ից |
| Deposit | 1) Deposit agreement 2) Notice on terms and procedure of guaranteeing repayment of deposits |