Ծառայությունը ներառում է` հյուրանոցների և տարատեսակ միջոցառումների տոմսերի, ռեստորանների ամրագրում ամբողջ աշխարհում:
Ուժի մեջ է 25.03.2026թ․-ից |
||||
Visa Platinum Debit |
ՀՀ ԴՐԱՄ |
Եվրո |
ԱՄՆ դրամ |
1. Հիմնական միջնորդավճարներ |
1.1 |
Քարտի տրամադրում (թողարկում)1 |
Անվճար |
1.2 |
Քարտի տրամադրում (թողարկում)1 ՝ լրացուցիչ ծառայություններից2 օգտվելու դեպքում |
7,000 ՀՀ դրամ |
1.3 |
Քարտի սպասարկման վճար, եթե նախորդ ամսվա ընթացքում7 հաշվի միջին օրական մնացորդը գերազանցել է 200,000 դրամիը |
1.4 |
Քարտի սպասարկման վճար, եթե նախորդ ամսվա ընթացքում7 հաշվի միջին օրական մնացորդը պակաս է եղել 200,000 դրամից |
3,000 ՀՀ դրամ ամսական |
1.5 |
Կից քարտի սպասարկման վճար |
2,000 ՀՀ դրամ ամսական |
1.6 |
Կանխիկացման գործարքներ իրականացնելու դիմաց վճարներ3 |
1.6.1 |
- Բանկի բանկոմատներում քարտով |
0% մինչև օրական 100,000 դրամ գործարքների դիմաց և 0.5% օրական 100,000 դրամ սահմանաչափը գերազանցող գործարքի և դրան հաջորդող գործարքների դիմաց |
0% մինչև օրական գործարքի հաշվառման օրվա Բանկի առքի փոխարժեքով 200 Եվրոյին համարժեք գործարքների դիմաց և 0.5% օրական 200 եվրո նույն սկզբունքով հաշվարկված սահմանաչափը գերազանցող գործարքի և դրան հաջորդող գործարքների դիմաց |
0% մինչև օրական գործարքի հաշվառման օրվա Բանկի առքի փոխարժեքով 200 ԱՄՆ դոլարին համարժեք գործարքների դիմաց և 0.5% օրական 200 ԱՄՆ դոլար նույն սկզբունքով հաշվարկված սահմանաչափը գերազանցող գործարքի և դրան հաջորդող գործարքների դիմաց |
1.6.2 |
- Բանկի բանկոմատներում թվայնացված քարտով |
0․5% |
1.6.3 |
- Բանկի կանխիկացման կետերում |
1.0% |
||
1.6.4 |
- Arca համակարգի անդամ այլ բանկերի բանկոմատներում քարտով |
0% մինչև օրական 100,000 դրամ գործարքների դիմաց և 1.5 % օրական 100,000 ՀՀ դրամ սահմանաչափը գերազանցող գործարքի և դրան հաջորդող գործարքների դիմաց |
0 % մինչև օրական գործարքի հաշվառման օրվա Բանկի առքի փոխարժեքով 200 Եվրոյին համարժեք գործարքների դիմաց և 1.5% օրական 200 եվրո նույն սկզբունքով հաշվարկված սահմանաչափը գերազանցող գործարքի և դրան հաջորդող գործարքների դիմաց |
0% մինչև օրական գործարքի հաշվառման օրվա Բանկի առքի փոխարժեքով 200 ԱՄՆ դոլարին համարժեքգործարքների դիմաց և 1.5% օրական 200 ԱՄՆ դոլար նույն սկզբունքով հաշվարկված սահմանաչափը գերազանցող գործարքի և դրան հաջորդող գործարքների դիմաց |
1.6.5 |
- Arca համակարգի անդամ այլ բանկերի բանկոմատներում բացառությամբ Arca պրոցեսինգային կենտրոնին սեփական պրոցեսինգի միջոցով կապ հաստատած բանկերի՝ Յունիբանկ, Ինեկոբանկ, Ամիօ բանկ, թվայնացված քարտով |
1.5% |
1.6.6 |
- Այլ բանկերի կանխիկացման կետերում |
2% նվ․ 1500 ՀՀ դրամ |
1.6.7 |
- Այլ բանկերի բանկոմատներում |
1.6.8 |
- Առանց քարտի առկայության կանխիկ գումարի ստացում Բանկի դրամարկղերից (կիրառելի է նաև քարտի և քարտային հաշվի փակման դեպքում) |
Համաձայն ֆիզիկական անձանց համար կանխիկով գործառնությունների պայմանների |
1.7 |
Քարտային հաշվին դրամական միջոցների մուտքագրման գործարքներ իրականացնելու դիմաց վճարներ |
1.7.1 |
- Բանկի դրամարկղից |
1.7.2 |
- Քարտային հաշվի համալրում անկանխիկ փոխանցմամբ |
Համաձայն ֆիզիկական անձ հաճախորդների բանկային փոխանցումների և վճարումների սակագների ու պայմանների |
1.7.3 |
- Քարտային հաշվի համալրում Arca պրոցեսինգային կենտրոնում սպասարկվող բանկերի բանկոմատներում (Cash-in) |
1.7.4 |
- Քարտային հաշվի համալրում Arca պրոցեսինգային կենտրոնում չսպասարկվող բանկերի բանկոմատներում (Cash-in) |
1․5% |
1.8 |
Քարտային հաշվին առկա մնացորդի դիմաց օրական հաշվարկվող տարեկան պարզ (անվանական) տոկոսադրույք 4 |
- Օրվա ավարտի դրությամբ մնացորդը մեծ կամ հավասար է 5,000,000 ՀՀ դրամից կամ 10,000 ԱՄՆ դոլարից/եվրո |
3.0% |
0․1% |
0.5% |
- Օրվա ավարտի դրությամբ մնացորդը փոքր է 5,000,000 ՀՀ դրամից կամ 10,000 ԱՄՆ դոլարից/եվրո |
0% |
1.9 |
Վճարային տերմինալներում քարտերի միջոցով ապրանքների և ծառայությունների դիմաց անկանխիկ վճարման միջնորդավճար |
1.10 |
Անկանխիկ վճարման համար գործարքի գումարից հաճախորդին հետվճար (Cash-back) |
- |
2 Լրացուցիչ ծառայությունների շրջանակում տրամադրվում է վճարային քարտի ապահովագրություն՝ 200000 ՀՀ դրամ ապահովագրական գումարով, 1 տարի ժամկետով: Քարտին կից ապահովագրության վերաբերյալ տեղեկատվությունը կարող եք գտնել այստեղ։
3 Կանխիկացման համակարգն աշխատում է հետևյալ տարբերակով`
Հաճախորդը կարող է օրական մինչև 100000 դրամ ստանալ առանց միջնորդավճար վճարելու Բանկի և Arca համակարգի անդամ այլ բանկերի բանկոմատներում: Միանվագ 100000 դրամը գերազանցող յուրաքանչյուր գործարքի կամ հանրագումարային օրական 100000 դրամը գերազանցելու դեպքում՝ գերազանցող գործարքի դիմաց գանձվում է միջնորդավճար՝ գործարքի գումարի նկատմամբ, որը սահմանված է այն բանկոմատի համար որտեղ իրականացվում է գործարքը: Օրինակ` հաճախորդը հանել է 70000 դրամ ԱրՔա համակարգի կողմից սպասարկվող այլ բանկի բանկոմատից, որից հետո նույն օրը հանել է 50000 դրամ Արդշինբանկի բանկոմատից և նորից 30000 ԱրՔա համակարգի կողմից սպասարկվող այլ բանկի բանկոմատից: Այս դեպքում հաճախորդից կգանձվի 70,000*0+50,000*0.5%+30000*1%= 550 դրամ:
4 «Տարեկան պարզ (անվանական) տոկոսադրույքը» տարեկան կտրվածքով սակագներով սահմանված տոկոսադրույք է, որի հիման վրա Բանկը հաշվարկում է Հաճախորդին վճարման ենթակա տոկոսագումարները:
Օրինակ` 1,000 ՀՀ դրամ * 5.0% = 50 ՀՀ դրամ` 365 օրվա համար
Հաշվի տարեկան տոկոսային եկամտաբերությունը (APY) այն տոկոսն է, որն անձը կստանա 1,000 ՀՀ դրամ ավանդի դիմաց 365-օրյա ժամանակահատվածի ընթացքում տարեկան պարզ տոկոսադրույքի կիրառման և տոկոսների կապիտալացման ու վճարման հաճախականության հետևանքով:
Տարեկան տոկոսային եկամտաբերության հաշվարկման կարգը սահմանված է ՀՀ ԿԲ «Բանկային ավանդների տարեկան տոկոսային եկամտբերության հաշվարկում» Կանոնակարգ 8/02-ով:
5 Բանկի հաճախորդներին տրամադրման ենթակա չեն ՀՀ օրենսդրությամբ սահմանված կարգով պահպանության ժամկետը լրացած փաստաթղթերը և/կամ տեղեկատվությունը:
6 Հաղորդագրությունները անմիջապես հասանելի են ինտերնետին միացված սարքերի վրա, հակառակ դեպքում` հաղորդագրությունները հնարավոր կլինի ստանալ սարքը ինտերնետին միացնելուց հետո՝ Viber-ի դեպքում՝ ոչ ուշ, քան 24 ժամում, Push հաղորդագրության դեպքում՝ ցանկացած պահին:
7 Տվյալ պարագայում ամիս է համարվում քարտային պայմանագիրը կնքված համարվելու օրվանից մինչև հաջորդ ամիս տվյալ օրվանը նախորդ օրն ընկած ժամանակահատվածը:
Բանկի ՄՈԲԱՅԼ ԲԱՆԿԻՆԳ հավելվածի միջոցով հնարավոր է իրականացնել դրամային փոխանցումներ, կատարել վարկի մարումներ, դիտել հաշիվների մնացորդներն ու գործարքները, կատարել վճարումներ և բազմաթիվ այլ գործարքներ, որոնց կարող եք ծանոթանալ հետևյալ հղմամբ:

Предоставление (выпуск) карты******* при использовании дополнительных услуг********* |
Плата за обслуживание карты, если среднедневной остаток на счету на конец календарного месяца свыше 200000 драмов РА |
бесплатно |
Плата за обслуживание карты, если среднедневной остаток на счету на конец календарного месяца меньше 200000 драмов РА |
3000 драмов РА в месяц |
Плата за обслуживание прилагаемой карты |
2000 драмов РА в месяц |
Комиссии за операции по обналичиванию средств ***** |
1.6.1 |
- в банкоматах Банка и АКБА Банка по карте |
0% за операции до 100000 драмов РА в день и 0.5% за операции свыше 100000 драмов РА в день и каждую последующую операцию |
0% за операции в эквиваленте до 200 EUR в день по курсу покупки, установленную Банком, и 0.5% за операции свыше 200 EUR в день, рассчитанную по тому же принципу, и каждую последующую операцию |
0% за операции в эквиваленте до 200 USD в день по курсу покупки, установленную Банком, и 0.5% за операции свыше 200 USD в день, рассчитанную по тому же принципу, и каждую последующую операцию |
1.6.2 |
- в банкоматах Банка и АКБА Банка по цифровой карте |
0,5% |
1.6.3 |
- в пунктах обналичивания Банка |
1.6.4 |
- в банкоматах иных банков – участников системы «АрКа» по карте |
0% за операции до 100000 драмов РА в день и 1,0% за операции свыше 100000 драмов РА в день и каждую последующую операцию |
0 % за операции в эквиваленте до 200 EUR в день по курсу покупки, установленную Банком, и 1.0% за операции свыше 200 EUR в день, рассчитанную по тому же принципу, и каждую последующую операцию |
0% за операции в эквиваленте до 200 USD в день по курсу покупки, установленную Банком, и 1.0% за операции свыше 200 USD в день, рассчитанную по тому же принципу, и каждую последующую операцию |
1.6.5 |
- В банкоматах других банков, являющихся членами системы "Арка", за исключением банков, которые подключены к процессингу Арка с использованием собственного процессинга, таких как Юнибанк, Инекабанк, АМИО БАНК, с цифровой картой |
1.6.6 |
1,5% min 1500 драмов РА |
1.6.7 |
- в банкоматах иных банков |
1.5% min 1500 драмов РА |
1.6.8 |
- при получении наличности в кассах Банка без платежной карты (также применяется в случае закрытия карты и карточного счета) |
Согласно условиям операций с наличностью для физических лиц |
Комиссии за внесение денежных средств на карточный счет |
1.7.1 |
- через кассу банка |
1.7.2 |
- пополнение карточного счета безналичным переводом |
Согласно тарифам и условиям банка для платежей и банковских переводов физических лиц |
1.7.3 |
- пополнение карточного счета через банкоматы банков-участников системы «АрКа» (Cash-in) |
1.7.4 |
- пополнение карточного счета через банкоматы банков – не участников системы «АрКа» (Cash-in) |
1,5% |
Годовой простой (номинальный) процент, начисляемый на дневной остаток денежных средств на карте** |
- на конец дня остаток больше или равен 5,000,000 драмам РА или 10000 USD/EUR |
0,1% |
- на конец дня остаток меньше 5,000,000 драмов РА или 10000 USD/EUR |
1.9 |
Комиссия за безналичную оплату товаров и услуг через платежные терминалы |
1.10 |
Возврат средств клиенту от безналичной транзакции (Cash-back) |
- |
*В случае и период выхода из строя устройств самообслуживания, принадлежащих Банку, или при недоступности услуги пополнения обслуживаемых Банком карточных счетов и карт с этих устройств, а также для филиалов Банка (УОК), не оснащенных устройствами самообслуживания, данный тариф устанавливается в размере 0 (ноль) драмов РА.
**Годовая простая (номинальная) процентная ставка – это годовая процентная ставка, на основании которой Банк исчисляет проценты, подлежащие уплате клиенту.
Пример: 1000 драм РА * 5% = 50 драм РА на 365 дней.
Банк осуществляет выплату процентов на счет клиента раз в квартал. Причем, при выплате клиенту процентов, рассчитанных согласно закону РА “О подоходном налоге”, банк выступает в качестве налогового агента вкладчика путем взимания и перечисления в государственный бюджет установленного законом подоходного налога из суммы процентов (дохода).
***Согласно законодательству РА, клиентам банка не предоставляются документы и/или сведения с истекшим сроком хранения.
****Платежная карта Master Card World Black Edition выпускается только для клиентов, соответствующих внутренним стандартам Банка. Заявка на получение указанного типа платежной карты может быть отклонена Банком без дополнительных разъяснений.
***** Новая система обналичивания средств работает следующим образом:
Клиент может обналичивать до 100000 драмов в день в любом банкомате без уплаты комиссии. За каждую операцию свыше 100000 драмов РА взимается комиссия, которая устанавливается для банкомата, через который совершается данная операция. Например, клиент снял 70000 драмов РА в банкомате другого банка, обслуживаемого системой AрКа, после чего в тот же день снял 50000 драмов РА в банкомате Ардшинбанка, и еще 30000 драмов РА в банкомате другого банка, обслуживаемого системой AрКа. В этом случае с клиента взимается 70000*0+50000*0.5%+30000*1% = 550 драмов РА.
Если клиент пользуется банкоматом, не подключенным к системе AрКа, расчет операции производится по той же логике на дату ее взаиморасчета через процессинговую компанию AрКа.
*******Кроме указанной комиссии устанавливается дополнительная комиссия в размере 50,000 драмов РА в случае удаленной идентификации клиента без физического посещения Банка для открытия счета, выпуска или перевыпуска карты. В случае предоставления клиенту нескольких карт с удаленной идентификацией в тот же день, применяется только один дополнительный платеж.
*********В рамках дополнительных услуг предоставляется страхование платежных карт на сумму 200000 драмов РА сроком на 1 год.
6 Сообщения доступны немедленно на устройствах, подключенных к интернету, в противном случае сообщения будут доступны после подключения устройства к интернету: в случае Viber — не позднее, чем в течение 24 часов, в случае Push-сообщений — в любое время.