0.05%, նվազ. 1,000 ՀՀ դրամ
1 Բաժնային արժեթղթեր են համարվում բաժնետոմսը, բաժնետոմսերով ամրագրված իրավունքներին համարժեք իրավունքներ տվող այլ արժեթուղթը, ցանկացած այլ արժեթուղթ,
որն իրավունք է տալիս ձեռք բերել վերոնշյալ արժեթղթերը փոխարկման, փոխանակման կամ այլ իրավունքների իրականացման եղանակով և թողարկվել է վերոնշյալ արժեթղթերի
թողարկողի կամ նրանց խմբի անդամ թողարկողի կողմից: Ոչ բաժնային արժեթղթեր  են համարվում ցանկացած այն արժեթուղթը, որը, չի համարվում բաժնային
(ՀՀ Արժեթղթերի շուկայի մասին օրենք):
2 Non traditional funds են համարվում բորսայում առևտրին չթույլատրված ֆոնդի փայերը:
* Սակագները հաշվարկվում են ՀՀ դրամով՝  Բանկի կողմից սահմանված անկանխիկ առքի փոխարժեքով:
** Հաշվարկի համար հիմք է վերցվում գործարքի գումարը:
Կայքում հրապարակված սակագները տարածվում են իրավաբանական անձ հաճախորդների վրա, որոնց 50 տոկոս և ավել բաժնետերերը կամ փայատերերը չեն հանդիսանում այլ երկրի քաղաքացի,
կամ որոնց վերջնական շահառուների 50 տոկոսից ավելին չեն հանդիսանում այլ երկրի քաղաքացի:
Նշված սակագները չեն վերաբերվում ֆինանսական կազմակերպություններին, եթե այլ բան նախատեսված չէ պայմանագրով (բացառությամբ վարկային, վճարահաշվարկային կազմակերպությունների
և ապահովագրական ընկերությունների): Այդ կազմակերպությունների համար սակագները սահմանվում են «Արդշինբանկ» ԲԲԸ և ֆինանսական կազմակերպության միջև կնքված պայմանագրով:
«Արդշինբանկ» ԲԲԸ մատուցում է ներդրումային ծառայություններ «Արժեթղթերի շուկայի մասին» ՀՀ օրենքով, ՀՀ կենտրոնական բանկի կողմից ընդունված ներդրումային ծառայությունները կարգավորող
կանոնակարգերով, կանոններով, այլ նորմատիվ իրավական ակտերով Բանկի կամ Հաճախորդի անունից և Հաճախորդի հաշվին արժեթղթերի գործարքների իրականացմամբ: Ներդրումային ծառայությունների
մատուցման շրջանակներում «Արդշինբանկ» ԲԲԸ իրականացնում է բրոքերային հաշիվների բացում, պատվերի ընդունում և կատարում, գործարքների վերաբերյալ հաշվետվությունների ներկայացում, ինչպես
նաև ներդրումային գործունեությունից բխող այլ գործառնություններ: Հաճախորդը կարող է գործարքներ կնքել «Հայաստանի ֆոնդային բորսա» ԲԲԸ կարգավորվող շուկայում գնանշվող ցանկացած արժեթղթով,
ինչպես նաև մասնակցել առաջնային տեղաբաշխման և հետգնման աճուրդներին, հետգնումներին, իրականացնել գործարքներ արտաբորսայական երկրորդային շուկայում:
Ներդրումային ծառայությունների մատուցման պայմանները, այդ թվում՝ ծառայության շրջանակում Բանկի և հաճախորդի միջև պայմանագրի կնքման և դադարեցման կարգն ու ժամկետները, հաճախորդի կողմից վճարումների իրականացման պայմանները, ժամկետներն ու եղանակները, Բանկի կողմից պահանջվող անհրաժեշտ փաստաթղթերի ցանկը, գործարքների կնքման նպատակով պատվերների ներկայացման և կատարման ընթացակարգը, արժեթղթերի հետ կապված ռիսկերի բացահայտումը, պատվերների կատարման վերաբերյալ հաշվետվությունների և այլ տեղեկատվության տրամադրման պայմանները, ինչպես նաև շահերի բախման վերաբերյալ և այլ համապատասխան դրույթներ, ներկայացված են Բանկային ծառայությունների մատուցման ընդհանուր պայմանների 13-րդ գլխում։

3. Execution of securities transactions on behalf of and at the expense of the client
Investment (brokerage) services ** Securities issued outside the Republic of Armenia Equities1 and Bonds1 0.20%, min 20,000 AMD
US Treasury Bonds up to 120 days - from order date to maturity date 0.10% min 20,000 AMD
from 121 to 210 days - from order date to maturity date 0.15%, min 20,000 AMD
Distressed assets  1%, min  20,000 AMD
Other (third-party products, structured notes, non traditional funds2) 0.35%, min 5,000 AMD
Securities issued in the Republic of Armenia Equities 0.35%, min 5,000 AMD
RA Government Bonds 0.05%, min 1,000 AMD
Ardshinbank OJSC Bonds 0.05%, min 1,000 AMD
Other bonds2 up to 20 million՝ 0.1%, min 2,000 AMD
20 million and more՝ 0.05%, min 2,000 AMD
1 Equities - shares, other securities that give rights equivalent to the rights given by shares, any other security that gives the right to acquire mentioned securities by way of conversion, exchange or exercise of other rights and has been issued by the issuer of the above-mentioned securities or an issuer member of their group. Bonds - securities that are not considered as Equities (Law on Securities Market of RA).
2 Non-traditional funds - fund shares that are not allowed to stock exchange trade,
*The basis for calculating the tariff is the non-cash purchase exchange rate set by the Bank at the time of charging.
**  The basis for calculation is the transaction amount.
Tariffs published on the Bank's website shall apply to Clients, whose 50 percent or more shareholders or participants are not citizens of another country then RA, or more than 50 percent of the ultimate beneficiaries are not citizens of another country then RA.
The specified tariffs do not apply to financial institutions, unless otherwise stipulated by the contract (except for credit organizations, organizations that are performing processing and clearing of payment instruments and settlement documents and insurance companies). Tariffs for these institutions are defined by the contract signed between "Ardshinbank" OJSC and the financial institutions.
"Ardshinbank" OJSC provides investment services in accordance with the RA Law “On the Securities Market”, regulations, rules and other legal acts adopted by the RA Central Bank, by conducting transactions with securities on behalf of the "Ardshinbank" CJSC or the client and at the expense of client. In order to provide investment services, "Ardshinbank" OJSC carries out brokerage account opening, order acceptance and execution, transaction reporting, as well as other investment services operations. Client can make a deal with any securities quoted on the regulated market of "Armenia Stock Exchange" OJSC, as well as participate in initial placement and buyout auctions, buyouts, make deals on the secondary market.