Արդշինբանկ ՓԲԸ-ն ընտրել է OLYMPIC Banking System համակարգը իր` արժեթղթերով և արտարժույթով գործառնությունների սպասարկման համար:
Բանկի մամլո ծառայության հայտարարության համաձայն Արդշինբանկն իր հաճախորդների լայն շրջանակին մատուցում է ներդրումային ծառայություններ՝ արժեթղթերի պահառություն, ներդրումային (բրոքերային), արտարժույթային ծառայություններ: Արդշինբանկն իր հաճախորդներին առաջարկում է իր գործընկերների և թղթակիցների լայն ցանցից օգտվելու բացառիկ առավելություն, ինչը հնարավորություն է տալիս օգտագործել բանկի ռազմավարական հարաբերությունները գործընկերների հետ ամբողջ աշխարհում:
OLYMPIC Banking System համակարգը կներառի արժեթղթերի (բաժնետոմսեր, պարտատոմսեր, ֆոնդի փայեր, ածանցյալ գործիքներ և այլն) և արտարժույթային գործառնությունների (սփոթ, ֆորվարդ, սվոպ) գործարքների ամբողջ շղթան: Այս գործառնությունները կիրականացվեն OLYMPIC Banking System համակարգի՝ արժեթղթերով փոխանցումների, վերջնահաշվարկի կառավարման, պահառության, հաշվապահական հաշվառման և կանխիկի կառավարման գործառույթներով: Բացի այդ, բանկը նախատեսում է գործարկել ERI թվային բանկային հարթակը, որը կներառի փոխանցումների/վճարման հանձնարարականները, արժեթղթերի և արտարժույթային գործառնությունների պատվերները: Համակարգը ինտեգրվելու է բանկի մոբայլ բանկինգ հավելվածին՝ մանրածախ բիզնեսի սպասարկման համար։
Թվայնացման և տաղանդների կառավարման գծով տնօրեն, Արդշինբանկի վարչության անդամ Հարություն Իսպիրյանը, մասնավորապես, ասաց. «Գործելով ժամանակակից ներդրումային բանկինգի դինամիկ միջավայրում, մենք ուրախ ենք ներդնելու այս նորագույն համակարգը, որը կպարզեցնի և կթվայնացնի մեր ներդրումային ծառայություններն իրենց բոլոր փուլերում: Այս ռազմավարական քայլն ընդգծում է մեր հավատարմությունը՝ հաճախորդներին իրենց տեսակի մեջ լավագույն ներդրումային ծառայություններ մատուցելուն, և մեզ դիրքավորում է ոլորտի տեխնոլոգիական նորարարությունների առաջնագծում»:
«Մեր հաճախորդների թիմում Արդշինբանկին ընդունելը խոսում է մեր բազային բանկային համակարգի ուժի ու հնարավորությունների մասին: Արդշինբանկի հետ համագործակցությունը ոգևորող է, քանի որ սկսելով այն մենք նպատակ ունենք համատեղ հաջողության հասնել դինամիկ զարգացող թվային բանկինգի իրականության, արժեթղթերի և արտարժույթի շուկայում իրականացվող գործառնությունների ոլորտում», - իր խոսքում ասաց ERI վաճառքի և մարքեթինգի տնօրեն Ժան-Ֆիլիպ Բերսիեն:
ERI
ERI-ն միջազգային ընկերություն է, որ մասնագիտացած է բանկային գործարքների, արժեթղթերի պահպանության և ակտիվների կառավարման ծրագրային ապահովվածության ինտեգրված փաթեթի ստեղծման, տարածման և միաժամանակյա սպասարկման մեջ. OLYMPIC Banking System®: Աշխատելով բազմաթիվ խոշոր ֆինանսական կենտրոններում՝ ERI ներկա է Լյուքսեմբուրգում, Ժնևում, Ցյուրիխում, Լուգանոյում, Սինգապուրում և Փարիզում:
Ավելի քան 400 բանկեր և ֆինանսական հաստատություններ Եվրոպայի, Մերձավոր Արևելքի, Աֆրիկայի, Ամերիկայի և Ասիայի ավելի քան 60 երկրներում արդեն ընտրել են OLYMPIC Banking System®:

ЗАО «Ардшинбанк» выбрал банковскую систему OLYMPIC для поддержки своих операций с ценными бумагами и иностранной валютой.
По заявлению пресс-слыжбы, деятельность банка включает предоставление широкому кругу клиентов инвестиционных услуг, в частности, кастодиальные, брокерские, а также услуги на рынке Форекс. Ардшинбанк предлагает своим клиентам уникальное преимущество использования обширной сети партнеров и корреспондентов. Эта глобальная сеть позволяет клиентам получать доступ к лучшим инвестиционным услугам, используя стратегические отношения банка с партнерами по всему миру.
Банковская система OLYMPIC будет охватывать сквозную операционную цепочку для ценных бумаг (акции, облигации, фонды, деривативы и т. д.) и традиционных валютных продуктов (споты, форварды, свопы). Администрирование этих продуктов будет осуществляться в рамках OLYMPIC Banking System с функциями операций с ценными бумагами, управления поставками, расчетами/хранением, бухгалтерского учета и управления денежными средствами. Наконец, банк планирует внедрить цифровую банковскую платформу ERI, включающую переводные/платежные поручения, поручения по ценным бумагам и валютные поручения. Банковская платформа будет интегрирована с мобильным банковским приложением банка для розничного бизнеса.Арутюн Испирян, Директор по цифровизации и управлению талантами, Член Правления Ардшинбанка в частности сказал:
«Поскольку мы ориентируемся в динамичном ландшафте современного инвестиционно-банковского бизнеса, мы очень рады внедрить передовую систему, которая упростит и отцифрует наши инвестиционные услуги на всех этапах. Этот стратегический шаг подчеркивает нашу приверженность предоставлению нашим клиентам лучших в своем классе инвестиционных услуг и ставит нас в авангарде технологических инноваций в отрасли».
«Приветствуем Ардшинбанк, столь уважаемого члена нашего клиентского сообщества. Это подчеркивает силу и возможности нашей базовой банковской системы. Сотрудничество с Ардшинбанком воодушевляет, поскольку мы приступаем к коллективной миссии по достижению успеха в динамично развивающихся сферах цифрового банкинга, операций с ценными бумагами и Форекса, вместе прокладывая многообещающий путь вперед», - отметил в своем выступлении Жан-Филипп Берсье, директор по продажам и маркетингу ERI.
ERI
ERI — международная компания, специализирующаяся на разработке, распространении и поддержке интегрированного пакета программного обеспечения для банковских операций в режиме реального времени, хранения ценных бумаг и управления активами. OLYMPIC Banking System®. Работая во многих крупных финансовых центрах, ERI присутствует в Люксембурге, Женеве, Цюрихе, Лугано, Лондоне, Сингапуре и Париже.