Արդշինբանկ ՓԲԸ-ն ընտրել է OLYMPIC Banking System համակարգը իր` արժեթղթերով և արտարժույթով գործառնությունների սպասարկման համար:
Բանկի մամլո ծառայության հայտարարության համաձայն Արդշինբանկն իր հաճախորդների լայն շրջանակին մատուցում է ներդրումային ծառայություններ՝ արժեթղթերի պահառություն, ներդրումային (բրոքերային), արտարժույթային ծառայություններ: Արդշինբանկն իր հաճախորդներին առաջարկում է իր գործընկերների և թղթակիցների լայն ցանցից օգտվելու բացառիկ առավելություն, ինչը հնարավորություն է տալիս օգտագործել բանկի ռազմավարական հարաբերությունները գործընկերների հետ ամբողջ աշխարհում:
OLYMPIC Banking System համակարգը կներառի արժեթղթերի (բաժնետոմսեր, պարտատոմսեր, ֆոնդի փայեր, ածանցյալ գործիքներ և այլն) և արտարժույթային գործառնությունների (սփոթ, ֆորվարդ, սվոպ) գործարքների ամբողջ շղթան: Այս գործառնությունները կիրականացվեն OLYMPIC Banking System համակարգի՝ արժեթղթերով փոխանցումների, վերջնահաշվարկի կառավարման, պահառության, հաշվապահական հաշվառման և կանխիկի կառավարման գործառույթներով: Բացի այդ, բանկը նախատեսում է գործարկել ERI թվային բանկային հարթակը, որը կներառի փոխանցումների/վճարման հանձնարարականները, արժեթղթերի և արտարժույթային գործառնությունների պատվերները: Համակարգը ինտեգրվելու է բանկի մոբայլ բանկինգ հավելվածին՝ մանրածախ բիզնեսի սպասարկման համար։
Թվայնացման և տաղանդների կառավարման գծով տնօրեն, Արդշինբանկի վարչության անդամ Հարություն Իսպիրյանը, մասնավորապես, ասաց. «Գործելով ժամանակակից ներդրումային բանկինգի դինամիկ միջավայրում, մենք ուրախ ենք ներդնելու այս նորագույն համակարգը, որը կպարզեցնի և կթվայնացնի մեր ներդրումային ծառայություններն իրենց բոլոր փուլերում: Այս ռազմավարական քայլն ընդգծում է մեր հավատարմությունը՝ հաճախորդներին իրենց տեսակի մեջ լավագույն ներդրումային ծառայություններ մատուցելուն, և մեզ դիրքավորում է ոլորտի տեխնոլոգիական նորարարությունների առաջնագծում»:
«Մեր հաճախորդների թիմում Արդշինբանկին ընդունելը խոսում է մեր բազային բանկային համակարգի ուժի ու հնարավորությունների մասին: Արդշինբանկի հետ համագործակցությունը ոգևորող է, քանի որ սկսելով այն մենք նպատակ ունենք համատեղ հաջողության հասնել դինամիկ զարգացող թվային բանկինգի իրականության, արժեթղթերի և արտարժույթի շուկայում իրականացվող գործառնությունների ոլորտում», - իր խոսքում ասաց ERI վաճառքի և մարքեթինգի տնօրեն Ժան-Ֆիլիպ Բերսիեն:
ERI
ERI-ն միջազգային ընկերություն է, որ մասնագիտացած է բանկային գործարքների, արժեթղթերի պահպանության և ակտիվների կառավարման ծրագրային ապահովվածության ինտեգրված փաթեթի ստեղծման, տարածման և միաժամանակյա սպասարկման մեջ. OLYMPIC Banking System®: Աշխատելով բազմաթիվ խոշոր ֆինանսական կենտրոններում՝ ERI ներկա է Լյուքսեմբուրգում, Ժնևում, Ցյուրիխում, Լուգանոյում, Սինգապուրում և Փարիզում:
Ավելի քան 400 բանկեր և ֆինանսական հաստատություններ Եվրոպայի, Մերձավոր Արևելքի, Աֆրիկայի, Ամերիկայի և Ասիայի ավելի քան 60 երկրներում արդեն ընտրել են OLYMPIC Banking System®:

Ardshinbank CJSC has chosen OLYMPIC Banking System to support its securities and forex operations.
According to the press service, the bank’s activities include providing investment services such as custody, brokerage and forex services to its wide range of clients. Ardshinbank is offering its clients the unique advantage of tapping into its extensive partners and correspondents network. This global network enables clients to access the best investment services, leveraging bank’s strategic relationships around the world.
OLYMPIC Banking System will cover the end-to-end operational chain for securities (equities, bonds, funds, derivatives, etc.) and traditional FX products (spots, forwards, swaps). The administration of these products will be done within OLYMPIC Banking System with functionalities for securities transactions, delivery management, settlement/custody, accounting and cash management. Finally, the bank plans to implement ERI’s digital banking platform featuring transfer/payment orders, securities orders and FX orders. The banking platform will be integrated with the bank’s mobile banking application for the retail business.
“As we navigate the dynamic landscape of modern investment banking, we are thrilled to adopt a cutting-edge system that will streamline and digitise our investment services front-to-back operations. This strategic move underscores our dedication to providing best-in-class investment services to our clients and positions us at the forefront of technological innovation in the industry.”
HARUTYUN ISPIRYAN
Chief Digital and Talent Officer, Member of the Management Board
“Welcoming Ardshinbank as an esteemed member of our client community emphasizes the strength and capabilities of our core banking system. This collaboration fills us with excitement as we embark on a collective mission to drive success in the dynamic realms of digital banking, securities, and forex operations, forging a promising path forward together.”
JEAN-PHILIPPE BERSIER
Director of Sales & Marketing, ERI
ERI
ERI is an international company specializing in the development, distribution and support of an integrated suite of software for real-time banking, securities custody and asset management. OLYMPIC Banking System®. Operating in many major financial centers, ERI is present in Luxembourg, Geneva, Zurich, Lugano, London, Singapore and Paris.
ERI is focused on providing comprehensive, quality software with efficient system implementation assistance and effective ongoing service and support to customers around the world.
More than 400 banks and financial institutions in more than 60 countries in Europe, the Middle East, Africa, America and Asia have already chosen OLYMPIC Banking System®.