ՀՀ 2025 թվականի հունիսի 25-ին ՀՀ կենտրոնական բանկի կողմից գրանցվել է Բանկի նոր խմբագրությամբ կանոնադրությունը, որով Բանկի կանոնադրական հիմնադրամը սահմանվել է 200 000 000 000 (երկու հարյուր միլիարդ) ՀՀ դրամ, որը բաժանված է 1 500 000 (մեկ միլիոն հինգ հարյուր հազար) հատ սովորական բաժնետոմսերի, յուրաքանչյուրը՝ 100 000 (մեկ հարյուր հազար) ՀՀ դրամ անվանական արժեքով, և 500 000 (հինգ հարյուր հազար) հատ A դասի փոփոխական շահաբաժնով արտոնյալ բաժնետոմսերի, յուրաքանչյուրը 100 000 (մեկ հարյուր հազար) ՀՀ դրամ անվանական արժեքով:
ԲԱՆԿԻ ՎԵՐՋՆԱԿԱՆ ՇԱՀԱՌՈՒ
Բանկի վերջնական շահառու է հանդիսանում «Արինս Գրուպ» ՍՊԸ-ի (06.06.2017թ-ին «ԲԻԶՆԵՍ ՆԵՐԴՐՈՒՄՆԵՐԻ ԿԵՆՏՐՈՆ» ՍՊԸ-ն վերանվանվել է «Արինս Գրուպ» ՍՊԸ-ի) միակ մասնակից` Կարեն Սաֆարյանը:
ԲԱԺՆԵՏԵՐԵՐԻ ԸՆԴՀԱՆՈՒՐ ԺՈՂՈՎ
Բանկի բաժնետերերի ընդհանուր ժողովը (այսուհետ՝ Ընդհանուր ժողով) Բանկի կառավարման բարձրագույն մարմինն է, որն իր գործունեությունն իրականացնում է օրենքով և Բանկի կանոնադրությամբ իր իրավասություններին վերապահված հարցերի շրջանակներում: Բանկը ամեն տարի գումարում է բաժնետերերի տարեկան Ընդհանուր ժողով:
Տարեկան Ընդհանուր ժողովը գումարվում է ֆինանսական տարվա ավարտից հետո 6 (վեց) ամսվա ընթացքում:
Տարեկան Ընդհանուր ժողովից բացի գումարվող ժողովներն համարվում են արտահերթ:
Ընդհանուր ժողովին մասնակցելու իրավունք ունեցող բաժնետերերի ցուցակը կազմվում է Խորհրդի կողմից սահմանված տարվա, ամսվա, ամսաթվի դրությամբ` Բանկի բաժնետերերի ռեեստրի տվյալների հիման վրա:
Ընդհանուր ժողովին մասնակցելու իրավունք ունեցող Բանկի բաժնետերերի ցուցակը կազմելու տարին, ամիսը, ամսաթիվը չի կարող սահմանվել ավելի վաղ, քան Ընդհանուր ժողով գումարելու մասին որոշման ընդունումը, և ավելի ուշ, քան Ընդհանուր ժողովի գումարումից 45 օր առաջ:
Եթե Ընդհանուր ժողովը գումարվում է հեռակա քվեարկությամբ, ապա դրան մասնակցելու իրավունք ունեցող Բանկի բաժնետերերի ցուցակը կազմելու տարին, ամիսը, ամսաթիվը սահմանվում են Ընդհանուր ժողովի գումարման ամսաթվից առնվազն 35 օր շուտ:
Ընդհանուր Ժողովին մասնակցելու իրավունք ունեցող Բանկի բաժնետերերի ցուցակը պետք է տվյալներ պարունակի Բանկի յուրաքանչյուր բաժնետիրոջ անվան (անվանման), գտնվելու (բնակության) վայրի և նրան պատկանող Բանկի բաժնետոմսերի մասին:
Բանկի բաժնետերը Ընդհանուր ժողովում մասնակցելու իր իրավունքը կարող է իրականացնել անձամբ կամ լիազորված ներկայացուցիչի միջոցով:
Բաժնետերն իրավունք ունի ցանկացած ժամանակ փոխել իր լիազոր ներկայացուցչին կամ անձամբ մասնակցել ժողովին: Ընդհանուր ժողովին մասնակցելու իրավունք ունեցող անձինք ժողովի գումարման մասին ծանուցվում են պատվիրված նամակներ ուղարկելու կամ անձամբ հանձնելու միջոցով` Ընդհանուր ժողովի գումարման օրվանից առնվազն 21 (քսանմեկ) օր առաջ:

номинальной стоимостью в 100 000 (сто тысяч) драмов РА каждая, и 500 000
Конечным бенефициаром ОАО «Ардшинбанк» является Карэн Сафарян, единственный участник ООО «Аринс Групп» (в 06.06.2017г. ООО «Центр бизнес инвестиций» был переименован в ООО «Аринс Групп»).
ОБЩЕЕ СОБРАНИЕ АКЦИОНЕРОВ
Общее собрание акционеров - высший орган управления банком, который осуществляет свою деятельность в соответствии с законодательством РА и Уставом банка.
Проводится раз в год через 6 (шесть) месяца после окончания финансового года. Помимо очередного общего годового собрания, созываются и внеочередные.
Список акционеров, имеющих право на участие в Общем собрании акционеров, а также дата проведения собрания определяется Советом банка на основе данных реестра акционеров банка.
Список акционеров, имеющих право на участие в собрании, а также дата проведения собрания публикуются не раньше, чем решение о созыве Общего собрания и не позднее, чем за 45 дней до проведения Общего собрания.
Если Общее собрание проводится в форме заочного голосования, составление списка акционеров, имеющих право голоса и дата определяются по дате созыва Общего собрания, но не менее, чем за 35 дней.
Список акционеров, имеющих право на участие в Общем собрании, должен содержать имя каждого акционера, тип акций, которыми он владеет, а также, место проживания.
Акционер банка может осуществить свое право на участие в Общем собрании лично или через уполномоченного представителя.
Акционер банка имеет право в любое время поменять своего уполномоченного представителя или лично участвовать в собрании.
Лица, имеющие право на участие в собрании акционеров, должны быть уведомлены по почте заказным письмом или лично о дате проведения общего собрания, но не позднее, чем за 21 (двадцать один) дней.