ՀՀ 2025 թվականի հունիսի 25-ին ՀՀ կենտրոնական բանկի կողմից գրանցվել է Բանկի նոր խմբագրությամբ կանոնադրությունը, որով Բանկի կանոնադրական հիմնադրամը սահմանվել է 200 000 000 000 (երկու հարյուր միլիարդ) ՀՀ դրամ, որը բաժանված է 1 500 000 (մեկ միլիոն հինգ հարյուր հազար) հատ սովորական բաժնետոմսերի, յուրաքանչյուրը՝ 100 000 (մեկ հարյուր հազար) ՀՀ դրամ անվանական արժեքով, և 500 000 (հինգ հարյուր հազար) հատ A դասի փոփոխական շահաբաժնով արտոնյալ բաժնետոմսերի, յուրաքանչյուրը 100 000 (մեկ հարյուր հազար) ՀՀ դրամ անվանական արժեքով:
ԲԱՆԿԻ ՎԵՐՋՆԱԿԱՆ ՇԱՀԱՌՈՒ
Բանկի վերջնական շահառու է հանդիսանում «Արինս Գրուպ» ՍՊԸ-ի (06.06.2017թ-ին «ԲԻԶՆԵՍ ՆԵՐԴՐՈՒՄՆԵՐԻ ԿԵՆՏՐՈՆ» ՍՊԸ-ն վերանվանվել է «Արինս Գրուպ» ՍՊԸ-ի) միակ մասնակից` Կարեն Սաֆարյանը:
ԲԱԺՆԵՏԵՐԵՐԻ ԸՆԴՀԱՆՈՒՐ ԺՈՂՈՎ
Բանկի բաժնետերերի ընդհանուր ժողովը (այսուհետ՝ Ընդհանուր ժողով) Բանկի կառավարման բարձրագույն մարմինն է, որն իր գործունեությունն իրականացնում է օրենքով և Բանկի կանոնադրությամբ իր իրավասություններին վերապահված հարցերի շրջանակներում: Բանկը ամեն տարի գումարում է բաժնետերերի տարեկան Ընդհանուր ժողով:
Տարեկան Ընդհանուր ժողովը գումարվում է ֆինանսական տարվա ավարտից հետո 6 (վեց) ամսվա ընթացքում:
Տարեկան Ընդհանուր ժողովից բացի գումարվող ժողովներն համարվում են արտահերթ:
Ընդհանուր ժողովին մասնակցելու իրավունք ունեցող բաժնետերերի ցուցակը կազմվում է Խորհրդի կողմից սահմանված տարվա, ամսվա, ամսաթվի դրությամբ` Բանկի բաժնետերերի ռեեստրի տվյալների հիման վրա:
Ընդհանուր ժողովին մասնակցելու իրավունք ունեցող Բանկի բաժնետերերի ցուցակը կազմելու տարին, ամիսը, ամսաթիվը չի կարող սահմանվել ավելի վաղ, քան Ընդհանուր ժողով գումարելու մասին որոշման ընդունումը, և ավելի ուշ, քան Ընդհանուր ժողովի գումարումից 45 օր առաջ:
Եթե Ընդհանուր ժողովը գումարվում է հեռակա քվեարկությամբ, ապա դրան մասնակցելու իրավունք ունեցող Բանկի բաժնետերերի ցուցակը կազմելու տարին, ամիսը, ամսաթիվը սահմանվում են Ընդհանուր ժողովի գումարման ամսաթվից առնվազն 35 օր շուտ:
Ընդհանուր Ժողովին մասնակցելու իրավունք ունեցող Բանկի բաժնետերերի ցուցակը պետք է տվյալներ պարունակի Բանկի յուրաքանչյուր բաժնետիրոջ անվան (անվանման), գտնվելու (բնակության) վայրի և նրան պատկանող Բանկի բաժնետոմսերի մասին:
Բանկի բաժնետերը Ընդհանուր ժողովում մասնակցելու իր իրավունքը կարող է իրականացնել անձամբ կամ լիազորված ներկայացուցիչի միջոցով:
Բաժնետերն իրավունք ունի ցանկացած ժամանակ փոխել իր լիազոր ներկայացուցչին կամ անձամբ մասնակցել ժողովին: Ընդհանուր ժողովին մասնակցելու իրավունք ունեցող անձինք ժողովի գումարման մասին ծանուցվում են պատվիրված նամակներ ուղարկելու կամ անձամբ հանձնելու միջոցով` Ընդհանուր ժողովի գումարման օրվանից առնվազն 21 (քսանմեկ) օր առաջ:

with a nominal value of AMD 100,000 (one hundred thousand) each, and 500,000
The Bank's beneficial owner is Mr. Karen Safaryan, the only participant of “Arins Group” LLC (on 06.06.2017 “Center for Business Investments” LLC was renamed to "Arins Group" LLC).
GENERAL MEETING OF SHAREHOLDERS
Shareholders Meeting is the supreme governing body of the Bank with the highest decision-making authority. The Bank holds every year an Annual General Meeting (AGM) of shareholders. The annual general meetings are held within 6 (six) months after the financial year end. All meetings other than annual general meetings are considered as extraordinary. The list of shareholders entitled to participate in the Annual General Meeting is compiled as of the date defined by the Bank Board on the basis of information of shareholders register. The date of compilation of shareholders list entitled to participate in the AGM cannot be set earlier than the adoption of a resolution on holding a General meeting and later than 45 days before the General Meeting. In case the General meeting is held by distance voting, the date of compilation of the shareholders list entitled to participate in the AGM is set at least 35 days before the General meeting. The list of shareholders entitled to participate in the General Meeting shall include information on each shareholder’s name, location (address) and shares. The shareholder of the Bank can participate in the General meeting personally or through an authorized representative. The shareholder may at any time replace his authorized representative or participate in the meeting personally. The persons entitled to participate General meeting are notified via ordered letters or in person at least 21 (twenty one) days before the General meeting.