Համաձայն Պետական եկամուտների կոմիտեի կողմից 2025 թվականի առաջին կիսամյակի համար հրապարակված արդյունքների՝ Արդշինբանկն ուղղակի հարկերի վճարման գծով Հայաստանի ամենախոշոր հարկատուն է: 2025 թվականի առաջին կիսամյակին բանկը ուղղակի հարկերի գծով պետբյուջե է փոխանցել 27,27 մլրդ ՀՀ դրամ: Այս ցուցանիշը հնարավոր է դարձել շահութահարկի և եկամտային հարկի զգալի աճի շնորհիվ։
Արդշինբանկը նաև Հայաստանի խոշորագույն հարկատուների լավագույն հնգյակում է ընդհանուր հարկային մուտքերի գծով. 2025 թվականի հունվարից հունիս ամիսն ընկած ժամանակահատվածում բանկը Հայաստանի պետբյուջե է փոխանցել 27,96 մլրդ ՀՀ դրամ, ինչը գրեթե հինգ անգամ գերազանցել է նախորդ հաշվետու տարում նույն ժամանակահատվածի համար բանկի կատարած վճարումների չափը:
«Այս կիսամյակի արդյունքները մեզ համար բացարձակ ռեկորդ են։ Սա ոչ միայն բանկի հաճախորդամետ և թափանցիկ գործունեության արդյունքն է, այլև Հայաստանի տնտեսության աճին և կայունությանը մեր հավատարմության ապացույցը», — նշեց բանկի Ֆինանսական տնօրեն Գարեգին Գևորգյանը։­­­
2025թ հունիսի 30-ի դրությամբ Արդշինբանկի հաճախորդների թիվը կազմում է շուրջ 570 000, որոնց սպասարկում են բանկի՝ 2 300-ից ավելի աշխատակիցներ Հայաստանի ողջ տարածքում գործունեություն ծավալող 72 մասնաճյուղերի միջոցով։ Բացի մասնաճյուղերում սպասարկվելու հնարավորությունից, բանկն իր հաճախորդների բոլոր խմբերին առաջարկում է իրենց կարիքներին համապատասխանեցված ճկուն և ապահով հեռահար ծառայությունների ամբողջական փաթեթ։

Ardshinbank is the largest taxpayer in Armenia in terms of direct tax payments according to the State Revenue Committee’s results for the first half of 2025. In the first half of 2025, the bank transferred 27.27 billion AMD to the state budget in direct taxes. This figure was made possible thanks to a significant increase in profit tax and income tax.
Ardshinbank is also among the top five largest taxpayers in Armenia in terms of total tax revenues. From January to June 2025, the bank transferred 27.96 billion AMD to the Armenian state budget, which is almost five times higher than the payments made by the bank during the same period in the previous reporting year.
“The results of this half-year are an absolute record for us. This is not only the result of the bank’s customer-oriented and transparent operations but also a testament to our commitment to the growth and stability of Armenia’s economy,” mentioned the bank’s Chief Financial Officer Garegin Gevorgyan.
As of June 30, 2025, Ardshinbank’s customer base totals approximately 570,000, served by more than 2,300 employees through 72 branches operating across Armenia. In addition to branch services, the bank offers all customer groups a comprehensive package of flexible and secure remote services tailored to their needs.