Համաձայն Պետական եկամուտների կոմիտեի կողմից 2025 թվականի առաջին կիսամյակի համար հրապարակված արդյունքների՝ Արդշինբանկն ուղղակի հարկերի վճարման գծով Հայաստանի ամենախոշոր հարկատուն է: 2025 թվականի առաջին կիսամյակին բանկը ուղղակի հարկերի գծով պետբյուջե է փոխանցել 27,27 մլրդ ՀՀ դրամ: Այս ցուցանիշը հնարավոր է դարձել շահութահարկի և եկամտային հարկի զգալի աճի շնորհիվ։
Արդշինբանկը նաև Հայաստանի խոշորագույն հարկատուների լավագույն հնգյակում է ընդհանուր հարկային մուտքերի գծով. 2025 թվականի հունվարից հունիս ամիսն ընկած ժամանակահատվածում բանկը Հայաստանի պետբյուջե է փոխանցել 27,96 մլրդ ՀՀ դրամ, ինչը գրեթե հինգ անգամ գերազանցել է նախորդ հաշվետու տարում նույն ժամանակահատվածի համար բանկի կատարած վճարումների չափը:
«Այս կիսամյակի արդյունքները մեզ համար բացարձակ ռեկորդ են։ Սա ոչ միայն բանկի հաճախորդամետ և թափանցիկ գործունեության արդյունքն է, այլև Հայաստանի տնտեսության աճին և կայունությանը մեր հավատարմության ապացույցը», — նշեց բանկի Ֆինանսական տնօրեն Գարեգին Գևորգյանը։­­­
2025թ հունիսի 30-ի դրությամբ Արդշինբանկի հաճախորդների թիվը կազմում է շուրջ 570 000, որոնց սպասարկում են բանկի՝ 2 300-ից ավելի աշխատակիցներ Հայաստանի ողջ տարածքում գործունեություն ծավալող 72 մասնաճյուղերի միջոցով։ Բացի մասնաճյուղերում սպասարկվելու հնարավորությունից, բանկն իր հաճախորդների բոլոր խմբերին առաջարկում է իրենց կարիքներին համապատասխանեցված ճկուն և ապահով հեռահար ծառայությունների ամբողջական փաթեթ։

Ардшинбанк является крупнейшим налогоплательщиком Армении по прямым налогам согласно результатам опубликованным Комитетом по государственным доходам за первое полугодие 2025 года. В первом полугодии 2025 года банк перечислил в государственный бюджет 27,27 млрд драмов Армении по прямым налогам. Этот показатель стал возможен благодаря значительному росту налога на прибыль и подоходного налога.
Ардшинбанк также входит в пятерку крупнейших налогоплательщиков Армении по общему объему налоговых поступлений. С января по июнь 2025 года банк перечислил в государственный бюджет Армении 27,96 млрд драмов, что почти в пять раз превышает сумму платежей, произведенных банком за аналогичный период предыдущего отчетного года.
«Итоги этого полугодия являются для нас абсолютным рекордом. Это не только результат клиенториентированной и прозрачной деятельности банка, но и подтверждение нашей приверженности росту и стабильности экономики Армении», — отметил Финансовый директор банка Гарегин Геворгян.
По состоянию на 30 июня 2025 года количество клиентов Ардшинбанка составляет около 570 000 человек, которых обслуживают более 2 300 сотрудников через 72 филиала, работающих по всей территории Армении. Помимо обслуживания в филиалах, банк предлагает всем категориям клиентов полный пакет гибких и надежных дистанционных услуг, адаптированных под их потребности.