Fitch Ratings միջազգային վարկանիշային գործակալությունը բարձրացրել է Արդշինբանկի արտարժույթով երկարաժամկետ պարտավորություններ թողարկողի վարկանիշը (Long-term Issuer Default Rating (IDR)) "B+" –ից դարձնելով «BB-»՝ կայուն հեռանկարով։ Միաժամանակ բանկի կենսունակության վարկանիշը (VR) բարձրացվել է «b+»-ից «bb-»-ի:
Վարկանիշային գործակալությունը հրապարակել է վարկանիշի իր մեկնաբանությունները և մասնավորապես նշել, որ վարկանիշի այս բարձրացումը տնտեսության միտումներին համահունչ ընդգծում է Արդշինբանկի ամրապնդված դիրքը Հայաստանի բանկային համակարգում և արձանագրված բացառիկ ֆինանսական արդյունքները. «Բանկը հաջողությամբ օգտագործել է իր առաջատարի դիրքը և ստեղծել է կապիտալի ու իրացվելիության ամուր բուֆերներ: Բանկի վարկունակության մի քանի գործոններ, հատկապես՝ շահութաբերությունը, կապիտալիզացիան, ֆոնդավորումն ու իրացվելիությունը, բացառիկ ուժեղ են տեղական շուկայում»:
Բանկին շնորհվել է Հայաստանի Հանրապետության վարկանիշային մակարդակին հավասար վարկանիշ, ինչը մասնավոր կազմակերպության վարկանիշի գնահատման հնարավոր լավագույն ցուցանիշ է:

Международное рейтинговое агентство Fitch Ratings повысило долгосрочный рейтинг дефолта эмитента (Long term issue default rating IDR) Ардшинбанка с «B+» до «BB-» со стабильным прогнозом. При этом рейтинг устойчивости (VR) банка был повышен с «b+» до «bb-».
Рейтинговое агентство опубликовало свои комментарии к рейтингу и особо отметило, что данное повышение рейтинга в соответствии с экономическими тенденциями свидетельствует об укреплении позиций Ардшинбанка в банковской системе Армении и достигнутых исключительных финансовых результатах. «Банк успешно использовал свои лидирующие позиции и создал солидные запасы (буферы) капитала и ликвидности. По нескольким факторам кредитоспособности банка, в частности прибыльность, капитализация, фондированиe и ликвидность, позиции банка исключительно сильны на местном рынке».
Банку присвоен рейтинг, равный уровню рейтинга Республики Армения, что является наилучшим рейтинговым показателем для частной организации.
Ардшинбанк – единственная компания в Армении, имеющая рейтинг, присвоенный тремя ведущими мировыми рейтинговыми компаниями: Standard & Poor's, Moody's и Fitch.