-         Arca համակարգի անդամ այլ բանկերի բանկոմատներում բացառությամբ Arca պրոցեսինգային կենտրոնին սեփական պրոցեսինգի միջոցով կապ հաստատած բանկերի՝ Յունիբանկ, Ինեկոբանկ, Ամիօ բանկ, թվայնացված քարտով
15%
1.6.6
2% նվ 1,500 ՀՀ դրամ
1.6.7
1.6.8
-         Առանց քարտի առկայության կանխիկ գումարի ստացում Բանկի ՀՀ դրամարկղերից (կիրառելի է նաև քարտի և քարտային հաշվի փակման դեպքում)
Քարտային հաշվին ՀՀ դրամական միջոցների մուտքագրման գործարքներ իրականացնելու դիմաց վճարներ
-      Մինչև 200,000 ՀՀ դրամ (կամ համարժեք արտարժույթ) կանխիկ ՀՀ դրամական միջոցների մուտքագրում բանկի ՀՀ դրամարկղից3
0.5% նվ 100 ՀՀ դրամ
-      200,000 ՀՀ դրամից (կամ համարժեք արտարժույթից) ավել կանխիկ ՀՀ դրամական միջոցների մուտքագրում
10%
Քարտային հաշվին առկա մնացորդի դիմաց օրական հաշվարկվող տարեկան պարզ (անվանական) տոկոսադրույք4
-         Օրվա ավարտի դրությամբ մնացորդը մեծ կամ հավասար է 5,000,000 ՀՀ դրամից կամ 10,000 ԱՄՆ դոլարից կամ 10,000 Եվրոից
30%
05%
01%
-         Օրվա ավարտի դրությամբ մնացորդը փոքր է 5,000,000 ՀՀ դրամից կամ 10,000 ԱՄՆ դոլարից կամ 10,000 Եվրոից
1.9
1.10
-         Անկանխիկ վճարման համար գործարքի գումարից հաճախորդին հետվճար (Cash-back)
1Բացի սույն վճարից սահմանվում է 50,000 ՀՀ դրամ լրացուցիչ վճար, եթե հաշվի բացման, քարտի թողարկման, վերաթողարկման համար Հաճախորդի նույնականացումը կատարվում է հեռավար՝ առանց հաճախորդի ֆիզիկապես Բանկ այցելելու: Հաճախորդին նույն օրը հեռավար նույնականացմամբ մի քանի քարտ տրամադրելու դեպքում կիրառվում է մեկ լրացուցիչ վճար:
2Լրացուցիչ ծառայությունների շրջանակում տրամադրվում է վճարային քարտի ապահովագրություն՝ 200,000 ՀՀ դրամ ապահովագրական գումարով, 1 տարի ժամկետով: Քարտին կից ապահովագրության վերաբերյալ տեղեկատվությունը կարող եք գտնել այստեղ։
3Բանկին պատկանող ինքնասպասարկման սարքերի խափանման կամ այդ սարքերից Բանկում սպասարկվող հաշիվների և քարտերի համալրման ծառայության անհասանելիության դեպքում և ընթացքում, ինչպես նաև ինքնասպասարկման սարքերով չհամալրված Բանկի մասնաճյուղերի (ՀՍՎ) համար, տվյալ սակագինը սահմանվում է 0 (զրո) ՀՀ դրամ:
4«Տարեկան պարզ (անվանական) տոկոսադրույքը» տարեկան կտրվածքով սակագներով սահմանված տոկոսադրույք է, որի հիման վրա Բանկը հաշվարկում է Հաճախորդին վճարման ենթակա տոկոսագումարները:
Օրինակ` 1,000 ՀՀ դրամ * 50% = 50 ՀՀ դրամ` 365 օրվա համար
Հաշվի տարեկան տոկոսային եկամտաբերությունը (APY) այն տոկոսն է, որն անձը կստանա 1,000 ՀՀ դրամ ավանդի դիմաց 365-օրյա ժամանակահատվածի ընթացքում տարեկան պարզ տոկոսադրույքի կիրառման և տոկոսների կապիտալացման ու վճարման կանոնավոր հաճախականության հետևանքով:
Տարեկան տոկոսային եկամտաբերության հաշվարկման կարգը սահմանված է ՀՀ ԿԲ «Բանկային ավանդների տարեկան տոկոսային եկամտբարերության հաշվարկումը» Կանոնակարգ 8/02-ով:
5Բանկի հաճախորդներին տրամադրման ենթակա չեն ՀՀ օրենսդրությամբ սահմանված կարգով պահպանության ժամկետը լրացած փաստաթղթերը և/կամ տեղեկատվությունը:
6Կիրառելի է 03.01.2023թ. -ից թողարկվող քարտերի համար:
7 Հաղորդագրությունները անմիջապես հասանելի են ինտերնետին միացված սարքերի վրա, հակառակ դեպքում` հաղորդագրությունները հնարավոր կլինի ստանալ սարքը ինտերնետին միացնելուց հետո՝ Viber-ի դեպքում՝ ոչ ուշ, քան 24 ժամում, Push հաղորդագրության դեպքում՝ ցանկացած պահին:

-         via ATMs of other banks – members of ARCA system,  except for the banks that have connected to the Arca processing center through their own processing: Unibank, Inecobank, AMIO BANK,
by tokenized cards
1,5%
1.6.6
-         via cash terminals of other banks
2% min 1500 AMD
1.6.7
-         via ATMs of other banks
1.6.8
-         via ATMs and cash terminals not owned by the Bank, by tokenized cards
1.6.9
-         via cash-desks of the Bank without presenting the card (also applicable in case of closing the card and the card account)
According to tariffs of cash transactions of individuals
1.7
Fee for crediting the card account
-         up to 200 000 AMD (or equivalent currency) via the Bank’s cash-desk *
0.5% min 100 AMD
-         above 200 000 AMD (or equivalent currency)
free
-         Card account replenishment via non-cash transfer
According to the bank transfers and payments tariffs and terms for individuals
-         Card account replenishment via ATMs of banks serviced by ARCA Processing Center (Cash-in)
-         Card account replenishment via ATMs of banks not serviced by ARCA Processing Center (Cash-in)
1.8
Annual simple (nominal) interest rate calculated to the card account balance**
-         As of the end of day the balance is above or equal to 5,000,000 AMD or 10,000 USD/EUR
3%
0,5%
0,1%
-         As of the end of day the balance is less 5,000,000 AMD or 10,000 USD/EUR
0%
1.9
Fee for non-cash payment for goods and services by cards via payment terminals
1.10
-       Cash-back
-
* In case or in the process of insolvency of the Bank's self-service devices (terminals) or inaccessibility of the service for replenishment of accounts and cards at the Bank via those terminals, as well as for the Bank branches (CSD) not furnished with such devices, the tariff is set 0 (zero) AMD.
** Annual simple (nominal) interest rate is the tariff based annual interest rate, according to which the Bank calculates the interest payable to the Client.
Example: 1000 AMD * 5% = 50 AMD for 365 days
The annual percentage yield (APY) is the percentage that a person will receive as a result of a simple interest rate over the 365-day period of 1,000 drams and the interest capitalization and payment frequency.
The annual percentage yield of the deposit is the amount received from the calculation of interest payable at annual interest rate.
The procedure for calculation of annual percentage yield is defined by Regulation 8/02 of the Central Bank of Armenia "On calculation of annual percentage yield of bank deposits".
The Bank shall pay the interest to the Client's account quarterly. According to the RA law "On income tax”, the Bank acts as the tax agent of the depositor through collecting and transferring to the state budget the amount of payable income tax.
*** Documents and/or information with an expired maintenance term in accordance with the legislation of the Republic of Armenia shall not be provided to the Bank's clients.
**** An additional fee of AMD 50,000 is set if the client is identified remotely, without physically visiting the Bank for opening an account, issuing or reissuing a card. In the case of providing several cards or accounts with remote identification to the customer on the same day, one additional payment is applied.
****** Tariffs are applied to cards issued since 01.08.2022.
******* As part of additional services, payment card insurance is provided with an insurance amount of AMD 200000 for a period of 1 year.
7 Messages are immediately available on devices connected to the internet; otherwise, the messages can be received after the device is connected to the internet — in the case of Viber, no later than within 24 hours, and in the case of a Push notification, at any time.
In addition to what is specified in these tariffs, additional service commissions may be applied by the servicing bank for cash withdrawal transactions.