-         Arca համակարգի անդամ այլ բանկերի բանկոմատներում բացառությամբ ԱրՔա պրոցեսինգային կենտրոնին սեփական պրոցեսինգի միջոցով կապ հաստատած բանկերի՝ Յունիբանկ, Ինեկոբանկ, Ամիօ բանկ, թվայնացված քարտով
1.5%
1.5.6
-         Բոլոր այլ բանկերի բանկոմատներում թվայնացված քարտով
2% նվ1 500 ՀՀ դրամ
1.6.7
1.5.8
1.5.9
Քարտային հաշվին դրամական միջոցների մուտքագրման գործարքներ իրականացնելու դիմաց վճարներ
-         Կանխիկ դրամական միջոցների մուտքագրում 2
1.0%
15%
Քարտային հաշվին առկա մնացորդի դիմաց օրական հաշվարկվող տարեկան պարզ (անվանական) տոկոսադրույք 3
1.7.1
Օրվա ավարտի դրությամբ մնացորդը մեծ կամ հավասար է 5,000,000 ՀՀ դրամից կամ 10,000 Եվրո/ ԱՄՆ դոլար
30%
0.1%
0.5%
1.7.2
Օրվա ավարտի դրությամբ մնացորդը փոքր է 5,000,000 ՀՀ դրամից կամ 10,000 ԱՄՆ դոլարից/Եվրո
2 Բանկին պատկանող ինքնասպասարկման սարքերի խափանման կամ այդ սարքերից Բանկում սպասարկվող հաշիվների և քարտերի համալրման ծառայության անհասանելիության դեպքում և ընթացքում, ինչպես նաև ինքնասպասարկման սարքերով չհամալրված Բանկի մասնաճյուղերի (ՀՍՎ) համար, տվյալ սակագինը սահմանվում է 0 (զրո) ՀՀ դրամ:
3 «Տարեկան պարզ (անվանական) տոկոսադրույքը» տարեկան կտրվածքով սակագներով սահմանված տոկոսադրույք է, որի հիման վրա Բանկը հաշվարկում է Հաճախորդին վճարման ենթակա տոկոսագումարները:
Օրինակ` 1,000 ՀՀ դրամ * 5% = 50 ՀՀ դրամ` 365 օրվա համար
Հաշվի տարեկան տոկոսային եկամտաբերությունը (APY) այն տոկոսն է, որն անձը կստանա 1,000 ՀՀ դրամ ավանդի դիմաց 365-օրյա ժամանակահատվածի ընթացքում տարեկան պարզ տոկոսադրույքի կիրառման և տոկոսների կապիտալացման ու վճարման կանոնավոր հաճախականության հետևանքով:
Տարեկան տոկոսային եկամտաբերության հաշվարկման կարգը սահմանված է ՀՀ ԿԲ «Բանկային ավանդների տարեկան տոկոսային եկամտբարերության հաշվարկումը» Կանոնակարգ 8/02-ով:
5 Բանկի հաճախորդներին տրամադրման ենթակա չեն ՀՀ օրենսդրությամբ սահմանված կարգով պահպանության ժամկետը լրացած փաստաթղթերը և/կամ տեղեկատվությունը:
6 Visa Signature վճարային քարտի թողարկումը իրականացվում է միայն Բանկի ներքին չափանիշներին բավարարող հաճախորդների համար: Նշված տեսակի վճարային քարտի ստացման վերաբերյալ ներկայացված դիմումը կարող է մերժվել Բանկի կողմից առանց լրացուցիչ պարզաբանումների:
7 Լրացուցիչ ծառայությունների շրջանակում տրամադրվում է վճարային քարտի ապահովագրություն՝ 200000 ՀՀ դրամ ապահովագրական գումարով, 1 տարի ժամկետով: Քարտին կից ապահովագրության վերաբերյալ տեղեկատվությունը կարող եք գտնել այստեղ։
8 Կանխիկացման համակարգը աշխատում է հետևյալ տարբերակով`
Հաճախորդը կարող է օրեկան մինչև 100000 դրամ ստանալ առանց միջնորդավճար վճարելու յուրաքանչյուր բանկոմատում: 100000 դրամը գերազանցող յուրաքանչյուր գործաքի դիմաց գանձվում է միջնորդավճար, որը սահմանված է այն բանկոմատի համար որտեղ իրականացվում է գործարքը: Օրինակ` հաճախորդը հանել է 70000 դրամ ԱրՔա համակարգի կողմից սպասարկվող այլ բանկի բանկոմատից, որից հետո նույն օրը հանել է 50000 դրամ Արդշինբանկի բանկոմատից և նորից 30000 ԱրՔա համակարգի կողմից սպասարկվող այլ բանկի բանկոմատից: Այս դեպքում հաճախորդից կգանձվի 70000*0+50000*0.5%+30000*1%= 550 դրամ:
9 Հաղորդագրությունները անմիջապես հասանելի են ինտերնետին միացված սարքերի վրա, հակառակ դեպքում` հաղորդագրությունները հնարավոր կլինի ստանալ սարքը ինտերնետին միացնելուց հետո՝ Viber-ի դեպքում՝ ոչ ուշ, քան 24 ժամում, Push հաղորդագրության դեպքում՝ ցանկացած պահին:

- в банкоматах других банков - членов системы АрКа по карте |
- В банкоматах других банков, являющихся членами системы "Арка", за исключением банков, которые подключены к процессингу Арка с использованием собственного процессинга, таких как Юнибанк, Инекабанк, АМИО БАНК, с цифровой картой |
1,0% |
1.5.6 |
- в банкоматах других банков по цифровой карте |
1,5% min 1 500 драмов РА |
1.6.7 |
- в пунктах обналичивания других банков |
1.5.8 |
- в банкоматах других банков |
1.5.9 |
- получение наличной суммы из касс Банка без наличия карты (применимо также в случае закрытия карты и карточного счета) |
Согласно условиям операций с наличными для физических лиц |
|||||
Комиссии за внесение денежных средств на карточный счет |
- зачисление наличных денежных средств через кассу Банка 2 |
бесплатно |
- пополнение карточного счета безналичным переводом |
Согласно тарифам и условиям банка для платежей и банковских переводов физических лиц |
- пополнение карточного счета через банкоматы банков-участников системы «АрКа» (Cash-in) |
- пополнение карточного счета через банкоматы банков – не участников системы «АрКа» (Cash-in) |
1,5% |
Годовой простой (номинальный) процент, начисляемый на дневной остаток денежных средств на карте3 |
1.7.1 |
на конец дня остаток больше или равен 5,000,000 драмам РА или 10,000 USD/EUR |
0.1% |
1.7.2 |
на конец дня остаток меньше 10,000,000 драмов РА или 25,000 USD/EUR |
Комиссия за безналичную оплату товаров и услуг через платежные терминалы |
1. Кроме настоящей платы, устанавливается дополнительная плата в размере 50,000 драмов РА, если идентификация клиента для открытия счета, выпуска, перевыпуска карты осуществляется удаленно, без физического посещения Банка клиентом. В случае предоставления нескольких карт клиенту в один и тот же день путем удаленной идентификации применяется одна дополнительная плата.
2. В случае и период выхода из строя устройств самообслуживания, принадлежащих Банку, или при недоступности услуги пополнения обслуживаемых Банком карточных счетов и карт с этих устройств, а также для филиалов Банка (УОК), не оснащенных устройствами самообслуживания, данный тариф устанавливается в размере 0 (ноль) драмов РА.
3. Годовая простая (номинальная) процентная ставка – это годовая процентная ставка, на основании которой Банк исчисляет проценты, подлежащие уплате клиенту.
Пример: 1000 драм РА * 5% = 50 драм РА на 365 дней.
Банк осуществляет выплату процентов на счет клиента раз в квартал. Причем, при выплате клиенту процентов, рассчитанных согласно закону РА “О подоходном налоге”, банк выступает в качестве налогового агента вкладчика путем взимания и перечисления в государственный бюджет установленного законом подоходного налога из суммы процентов (дохода).
5. Согласно законодательству РА, клиентам банка не предоставляются документы и/или сведения с истекшим сроком хранени
6. Выпуск платежной карты Visa Signature осуществляется только для клиентов, соответствующих внутренним стандартам Банка. Банк может отклонить заявку на получение указанного вида платежной карты без дополнительных разъяснений.
7. В рамках дополнительных услуг предоставляется страхование платежных карт на сумму 200000 драмов РА сроком на 1 год.
8. Система обналичивания средств работает следующим образом:
Клиент может обналичивать до 100000 драмов в день в любом банкомате без уплаты комиссии. За каждую операцию свыше 100000 драмов РА взимается комиссия, которая устанавливается для банкомата, через который совершается данная операция. Например, клиент снял 70000 драмов РА в банкомате другого банка, обслуживаемого системой AрКа, после чего в тот же день снял 50000 драмов РА в банкомате Ардшинбанка, и еще 30000 драмов РА в банкомате другого банка, обслуживаемого системой AрКа. В этом случае с клиента взимается 70000*0+50000*0.5%+30000*1% = 550 драмов РА.
Если клиент пользуется банкоматом, не подключенным к системе AрКа, расчет операции производится по той же логике на дату ее взаиморасчета через процессинговую компанию AрКа.
9 Сообщения доступны немедленно на устройствах, подключенных к интернету, в противном случае сообщения будут доступны после подключения устройства к интернету: в случае Viber — не позднее, чем в течение 24 часов, в случае Push-сообщений — в любое время.