Արդշինբանկ ՓԲԸ-ն և ML Mining ընկերությունը կխաղարկեն 400 բնակարան «Ավան Թաուերս» համալիրից բացառիկ արժեքով՝ 427 000 ՀՀ դրամ մեկ քառակուսի մետրի համար:
«Ավան Թաուերս»-ի շինարարությունն իրականացվում է ՀՀ Քաղաքաշինության կոմիտեի, Արդշինբանկի և ML Mining ընկերության կողմից ստորագրված եռակողմ հուշագրով: Ծրագիրը նախատեսված է հանրային ծառայողներին մատչելի բնակարաններ տրամադրելու համար: Հաշվի առնելով բազմաթիվ դիմումները այլեւս վիճակահանությանը կարող են հայտ ներկայացնել ոչ միայն հանրային ծառայողները, այլեւ Արդշինբանկի ցանկացած հաճախորդ անկախ իր գործունեության ոլորտից: Բացի այդ այս համագործակցության շրջանակում բնակարաններ կկարողանան ձեռք բերել նաև ոչ ռեզիդենտները, նաեւ արտասահմանում ապրող մեր հայրենակիցները:
Իր հաճախորդների համար առավել հարմարավետ գործընթաց ապահովելու համար Արդշինբանկը պարզեցրել է հիպոթեքային վարկավորմանը դիմելու պայմանները. 20% կանխավճարի դեպքում եկամուտների վերլուծություն չի իրականացվի, իսկ բոլոր հաղթողները կստանան Gold քարտ՝ 1 տարի անվճար սպասարկմամբ:
Արդշինբանկի Կորպորատիվ բիզնեսի տնօրեն Արմեն Գասպարյանն իր խոսքում նշեց. «Բանկը մեծ ներդրում ունի մեր երկրի տնտեսության զարգացման գործում, ինչը պայմանավորված է նաև խոշոր ծրագրերի իրականացմամբ շինարարության ոլորտում: Այսօր հանրապետության խոշորագույն կառուցապատողները, այդ թվում և ML Mining ընկերությունը, Արդշինբանկի հաճախորդներն են: Չնայած այն հանգամանքին, որ այս համագործակցությունն ուղղված է պետական սեկտորին, ծրագրի շահառուների շրջանակն ընդլայնվել է, Արդշինբանկի հաճախորդները ևս կարող են մասնակցել ծրագրին և դա անել՝ օգտվելով առաջարկվող տեխնոլոգիական լուծումներից, այն է՝ օնլայն եղանակով, առանց բանկ այցելելու»։
ML Mining ընկերության գլխավոր տնօրեն Էդուարդ Մարգարյանը կարևորեց Արդշինբանկի հետ համագործակցությունը՝ հավելելով, որ Արդշինբանկի նման խոշոր կառույցի աջակցության շնորհիվ նախագիծը, անշուշտ, հաջողությամբ կպսակվի: Նա նաև ընդգծեց, որ «Ավան Թաուերս»-ը քաղաքացիների շրջանում հայտնի է ինչպես մատչելի գներով բնակարաններ ձեռք բերելու, այնպես էլ եկամտային հարկի վերադարձի արտոնությունից օգտվելու հնարավորությամբ։
«Ավան Թաուերս» համալիրն ընդգրկում է մոտ 120 հազար քառակուսի մետր: Երկաթբետոնե հիմնակմախքի շինարարական աշխատանքները մեկնարկել են դեռ մի քանի ամիս առաջ, իսկ ավարտը նախատեսվում է 2027 թվականին»,-հավելեց Էդուարդ Մարգարյանը։
Վիճակահանությանը մասնակցելու համար անհրաժեշտ է անցնել հետևյալ հղմամբ և լրացնել հայտը:
Արդշինբանկի հիփոթեքային վարկավորման մասին ավելի մանրամասն՝ այստեղ:
Վիճակահանության հետ կապված հարցերի պատասխանները կարող եք ստանալ ML Mining ընկերության գլխամասային գրասենյակում կամ զանգահարելով 8887 կարճ համարով, ինչպես նաև Արդշինբանկ ՓԲԸ-ի ցանկացած մասնաճյուղում կամ զանգահարելով բանկի շուրջօրյա կոմունիկացիոն կենտրոն՝ (012) 222222 հեռախոսահամարով:

ЗАО «Ардшинбанк» и компания ML Mining разыграют 400 квартир в премиальном комплексе «Аван Тауэрс» по исключительной цене 427 000 драмов за квадратный метр. Об этом было объявлено во время церемонии закладки фундамента комплекса 10 сентября текущего года.
Строительство «Аван Тауэрс» осуществляется на основании трехстороннего меморандума, подписанного Комитетом градостроительства РА, Ардшинбанком и компанией ML Mining. Программа призвана обеспечить доступным жильем госслужащих. Учитывая большое количество заявок, подать заявку на участие в лотерее могут не только госслужащие, но и любой клиент Ардшинбанка, независимо от сферы деятельности. Кроме того, в рамках данного сотрудничества смогут приобрести квартиры нерезиденты, а также наши соотечественники, проживающие за рубежом.
Чтобы обеспечить более комфортный процесс для своих клиентов, Ардшинбанк упростил условия подачи заявок на ипотечное кредитование. При первоначальном взносе 20 % анализ доходов проводиться не будет, и все победители получат карту Gold с бесплатным обслуживанием в течение 1 года.
Об этом в своем выступлении отметил директор по корпоративному бизнесу Ардшинбанка Армен Гаспарян. «Банк вносит большой вклад в развитие экономики нашей страны, что обусловлено, в том числе, реализацией крупных проектов в сфере строительства. Сегодня клиентами Ардшинбанка являются крупнейшие девелоперы республики, в том числе компания ML Mining. Несмотря на то, что данное сотрудничество ориентировано на государственный сектор, круг бенефициаров программы расширен, клиенты Ардшинбанка также могут принять участие в программе и сделать это с помощью предлагаемых технологических решений, то есть онлайн, без посещения банка.
Генеральный директор ML Mining Эдуард Маргарян подчеркнул важность сотрудничества с Ардшинбанком, добавив, что благодаря поддержке такой крупной структуры, как Ардшинбанк, проект обязательно будет успешным. Он также подчеркнул, что «Аван Тауэрс» известен среди горожан возможностью приобрести квартиры по доступным ценам, а также воспользоваться льготой по возврату подоходного налога.
Комплекс «Аван Тауэрс» занимает площадь около 120 тысяч квадратных метров. Работы по строительству железобетонного каркаса начались несколько месяцев назад, завершение планируется в 2027 году", - добавил Эдуард Маргарян.
Для участия в лотерее необходимо перейти по следующей ссылке и заполнить заявку. Подробнее об ипотечном кредитовании Ардшинбанка здесь. Более подробную информацию о лотерее можно получить в головном офисе компании ML Mining или позвонив по короткому номеру 8887, а также в любом филиале ЗАО «Ардшинбанк» или позвонив в круглосуточный центр связи банка по телефону (012). 222222.