Արդշինբանկ ՓԲԸ-ն և ML Mining ընկերությունը կխաղարկեն 400 բնակարան «Ավան Թաուերս» համալիրից բացառիկ արժեքով՝ 427 000 ՀՀ դրամ մեկ քառակուսի մետրի համար:
«Ավան Թաուերս»-ի շինարարությունն իրականացվում է ՀՀ Քաղաքաշինության կոմիտեի, Արդշինբանկի և ML Mining ընկերության կողմից ստորագրված եռակողմ հուշագրով: Ծրագիրը նախատեսված է հանրային ծառայողներին մատչելի բնակարաններ տրամադրելու համար: Հաշվի առնելով բազմաթիվ դիմումները այլեւս վիճակահանությանը կարող են հայտ ներկայացնել ոչ միայն հանրային ծառայողները, այլեւ Արդշինբանկի ցանկացած հաճախորդ անկախ իր գործունեության ոլորտից: Բացի այդ այս համագործակցության շրջանակում բնակարաններ կկարողանան ձեռք բերել նաև ոչ ռեզիդենտները, նաեւ արտասահմանում ապրող մեր հայրենակիցները:
Իր հաճախորդների համար առավել հարմարավետ գործընթաց ապահովելու համար Արդշինբանկը պարզեցրել է հիպոթեքային վարկավորմանը դիմելու պայմանները. 20% կանխավճարի դեպքում եկամուտների վերլուծություն չի իրականացվի, իսկ բոլոր հաղթողները կստանան Gold քարտ՝ 1 տարի անվճար սպասարկմամբ:
Արդշինբանկի Կորպորատիվ բիզնեսի տնօրեն Արմեն Գասպարյանն իր խոսքում նշեց. «Բանկը մեծ ներդրում ունի մեր երկրի տնտեսության զարգացման գործում, ինչը պայմանավորված է նաև խոշոր ծրագրերի իրականացմամբ շինարարության ոլորտում: Այսօր հանրապետության խոշորագույն կառուցապատողները, այդ թվում և ML Mining ընկերությունը, Արդշինբանկի հաճախորդներն են: Չնայած այն հանգամանքին, որ այս համագործակցությունն ուղղված է պետական սեկտորին, ծրագրի շահառուների շրջանակն ընդլայնվել է, Արդշինբանկի հաճախորդները ևս կարող են մասնակցել ծրագրին և դա անել՝ օգտվելով առաջարկվող տեխնոլոգիական լուծումներից, այն է՝ օնլայն եղանակով, առանց բանկ այցելելու»։
ML Mining ընկերության գլխավոր տնօրեն Էդուարդ Մարգարյանը կարևորեց Արդշինբանկի հետ համագործակցությունը՝ հավելելով, որ Արդշինբանկի նման խոշոր կառույցի աջակցության շնորհիվ նախագիծը, անշուշտ, հաջողությամբ կպսակվի: Նա նաև ընդգծեց, որ «Ավան Թաուերս»-ը քաղաքացիների շրջանում հայտնի է ինչպես մատչելի գներով բնակարաններ ձեռք բերելու, այնպես էլ եկամտային հարկի վերադարձի արտոնությունից օգտվելու հնարավորությամբ։
«Ավան Թաուերս» համալիրն ընդգրկում է մոտ 120 հազար քառակուսի մետր: Երկաթբետոնե հիմնակմախքի շինարարական աշխատանքները մեկնարկել են դեռ մի քանի ամիս առաջ, իսկ ավարտը նախատեսվում է 2027 թվականին»,-հավելեց Էդուարդ Մարգարյանը։
Վիճակահանությանը մասնակցելու համար անհրաժեշտ է անցնել հետևյալ հղմամբ և լրացնել հայտը:
Արդշինբանկի հիփոթեքային վարկավորման մասին ավելի մանրամասն՝ այստեղ:
Վիճակահանության հետ կապված հարցերի պատասխանները կարող եք ստանալ ML Mining ընկերության գլխամասային գրասենյակում կամ զանգահարելով 8887 կարճ համարով, ինչպես նաև Արդշինբանկ ՓԲԸ-ի ցանկացած մասնաճյուղում կամ զանգահարելով բանկի շուրջօրյա կոմունիկացիոն կենտրոն՝ (012) 222222 հեռախոսահամարով:

Ardshinbank CJSC and ML Mining company are raffling off 400 apartments in the premium complex "Avan Towers" at an exceptional price of 427,000 drams per square meter.
The construction of "Avan Towers" is carried out on the basis of a three-party memorandum signed by the City Planning Committee of the RA, Ardshinbank and the ML Mining company. The program is designed to provide affordable housing for civil servants. Considering the large number of applications, not only civil servants, but also any client of Ardshinbank, regardless of their field of activity, can apply for participation in the lottery.
To provide a more comfortable process for its clients, Ardshinbank has simplified the conditions for submitting applications for mortgage lending: in case of making 20% prepayment, income analysis will not be conducted and all the winners will receive a Gold Card with one-year free service.
Ardshinbank Corporate Business Director Armen Gasparyan spoke about this in his speech: "Ardshinbank makes a significant contribution to the development of the country’s economy, particularly through the implementation of large-scale projects in the construction sector. Today, Ardshinbank counts the largest construction companies among its’ clients, including ML Mining. Although this cooperation primarily focuses on the public sector, the range of beneficiaries has been expanded. Now, all Ardshinbank clients, regardless of their field of activity, can participate in the program through advanced technological solutions. Notably, clients can apply for mortgage lending online, without the need to visit the bank."
General Director of ML Mining Eduard Margaryan pointed out the importance of cooperation with Ardshinbank, expressing confidence that thanks to the support of such a large structure as Ardshinbank, the project will certainly be successful. He also emphasized that "Avan Towers" is popular among city residents due to the opportunity to purchase affordable apartments and receive an income tax refund.
"The Avan Towers complex occupies an area of about 120 thousand square meters, work on the construction of the reinforced concrete foundation began several months ago and is scheduled for completion in 2027., " added Eduard Margaryan.
To participate in the lottery, it is necessary to go to the following link and fill out the application.
Read more about Ardshinbank mortgage lending here.
You can get answers to questions related to the lottery at the head office of ML Mining or by calling the short number 8887, as well as at any branch of Ardshinbank CJSC or by calling the bank’s 24-hour communication center at (012) 22 22 22.