Ս.թ. նոյեմբերի 28-ին «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամն անցկացնում է ազգային նվիրատվության ամենամյա 27-րդ հեռուստամարաթոնը, որի ընթացքում Արդշինբանկը նվիրաբերում է 120 մլն. ՀՀ դրամ ի ծառայումն մեր երկրի ամրապնդմանն ու զարգացմանը:
Համահայկական դրամահավաքը, որը անց է կացվում «Քեզ համար Հայաստան» կարգախոսի ներքո, համախբում և միավորում է աշխարհասփյուռ հայությանը՝ բոլորիս միասնական ջանքերն ուղղելով համազգային նշանակության մի շարք ծրագրերի իրականացմանը, և Արդշինբանկը չէր կարող անմասն մնալ: Իր մասնակցությամբ բանկը նաև ուղղորդում է իր գործընկերներին միավորվելու և սատարելու հիմնադրամին՝ համահայկական խնդիրների լուծման ճանապարհին:
Արդշինբանկը պատրաստվում է դիմել «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամին՝ խնդրելով իր կողմից տրամադրվող 120 մլն. ՀՀ դրամ աջակցության ողջ գումարը հատկացնել 44-օրյա պատերազմում հենաշարժողական խնդիրներ ստացած, խեղում կամ հիվանդություն ձեռք բերած անձանց և նրանց ընտանիքների համար Կոտայքի մարզի Բալահովիտ համայնքում բնակելի ավանի կառուցման ծրագրին, որն իրականացվում է «Զինվորի տուն» բարեգործական ՀԿ-ի հետ համատեղ:

28 ноября проходит 27-й ежегодный телемарафон, проводимый Всеармянским фондом «Айастан», в ходе которого Ардшинбанк обьявляет о пожертвовании 120 миллионов драмов на укрепление и развитие нашей страны.
Всеармянский сбор средств проводится под лозунгом «Для тебя, Армения», он объединяет армян всего мира, направляя их совместные усилия на реализацию ряда проектов национального значения, и Ардшинбанк не может оставаться в стороне. Своим участием банк также призывает своих партнеров к объединению в поддержку фонда на пути решения общеармянских проблем.
Ардшинбанк собирается обратиться во Всеармянский фонд «Айастан» с просьбой направить выделенную банком сумму  на поддержку проекта по  строительству жилого поселка в общине Балаовит Котайкской области для участников  44-дневной войны, получивших увечья или другие заболевания опорно-двигательным аппарата. Проект реализуется совместно с реабилитационным центром  «Солдатский дом».
Ардшинбанк является единственной компанией в Армении, которой присвоены рейтинги трех международных рейтинговых агентств, с рейтингом на уровне суверена: S&P Global Ratings (BB- (Стабильный)), Moody's (Ba3 (Стабильный)) и Fitch (BB) - (Стабильный)), все рейтинги на уровне суверена