Արդշինբանկը «Սանկտ Պետերբուրգի պալատները Երևանում» եզակի միջազգային երաժշտական փառատոնի ֆինանսական գործընկերն է: Այն կանցկացվի ս․ թ․ հունիսի 16-ից 23-ը:
Փառատոնի ընթացքում մայրաքաղաքի գլխավոր երաժշտական հարթակներում ելույթ կունենան համաշխարհային ճանաչում ունեցող երաժիշտներ Իտալիայից, Ռուսաստանից, ինչպես նաև Հայաստանից։
Խոսելով միջոցառման մասին՝ Արդշինբանկի Վարչության նախագահ Արտակ Անանյանը նշել է. «Մենք կարևորում ենք աջակցությունը մշակույթին, դա հասարակության հետ փոխադարձ հաղորդակցության հաստատման ևս մեկ ուղի է Արդշինբանկի համար, բացի այդ, հենց մշակույթի շնորհիվ են փոխանցվում մարդկային արժեքները սերնդեսերունդ: Այսպիսով սա նպատակային ներդրում է Հայաստանի ապագայի համար»։
Պատասխանելով այն հարցին, թե ինչու է այս տարի փառատոնն անցկացվում Հայաստանում, միջոցառման գեղարվեստական ղեկավար, անվանի ջութակահար, ՌԴ վաստակավոր արտիստ Մարիա Սաֆարյանցը նշել է. «Ես միշտ ասում եմ, որ մշակույթը նման է ոսկու փոշու, որը հեշտ է տարածել, բայց դժվար է կուտակել: Հայաստանը հագեցած է դրանով, այս երկրի հողն աշխարհին տվել է երգիչների, երաժիշտների և կոմպոզիտորների մի ամբողջ սերունդ։ Ուստի մեզ համար այս փառատոնը Հայաստանում անցկացնելը մեծ իրադարձություն է և մեծ պատիվ։ Բացի այդ, Երևանի և Սանկտ Պետերբուրգի միջև դեռ վաղուց ջերմ հարաբերություններ են հաստատվել, այդ թվում՝ մշակութային ոլորտում։ Տարիների ընթացքում իրականացվել են տարբեր համատեղ նախագծեր․ սկսած Երևանի և Սանկտ Պետերբուրգի օրերը նշելու միջոցառումներից ընդհուպ մինչ թատերական հյուրախաղերի անցկացումը։ Մենք անհամբեր սպասում ենք դասական երաժշտության սիրահարների հետ մեր հանդիպմանը, և լիահույս ենք, որ հայ հանդիսատեսը կսիրի մեր փառատոնը, և ժամանակի ընթացքում այն կդառնա ավանդական»։
Նշենք, որ փառատոնի հանդիսավոր բացումը տեղի կունենա հունիսի 16-ին, Զվարթնոցի պատմամշակութային հուշարձանի տարածքում, որտեղ հանդիսատեսն ականատես կլինի վառ երաժշտական և պատմական ներկայացման՝ նվիրված Մեծ Հայքի տիրակալ Տիգրան Մեծին։ Ներկայացումը ստեղծվել է նեապոլիտանական երաժշտական գրադարանի հետ համագործակցությամբ։ Հանդիսատեսը հնարավորություն կունենա վայելելու մեծագույն կոմպոզիտորներ Վիվալդիի, Սկարլատիի, Պերգոլեզիի և Պիչինիի օպերաների եզակի երաժշտությունը հայոց թագավորի մասին:
Հունիսի 18-ին, Սպենդիարյանի անվան օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնի բեմում տեղի կունենա մեծ համերգ, որը կմիավորի Ռուսաստանից ժամանած ամենաակնառու վոկալիստների՝ Մեծ, Մարիինսկի և Միխայլովսկի, ինչպես նաև Ազգային օպերայի և բալետի թատրոններից։ Համերգը նվիրված է մեծ բաս Ֆյոդոր Շալյապինին։
Փառատոնը կավարտվի հունիսի 23-ին, Արամ Խաչատրյանի անվան համերգասրահում «Հաղթողների գալա» համերգով, որի ընթացքում կհնչեն կինոերաժշտական աշխարհի գլուխգործոցներ՝ միջազգային հեղինակավոր մրցույթների դափնեկիրների կատարմամբ Ռուսաստանից և Իտալիայից:
«Սանկտ Պետերբուրգի պալատներ» միջազգային երաժշտական փառատոնը դասական երաժշտության ամենանշանակալի փառատոններից է։ Նրա հիմնական առանձնահատկությունը Սանկտ Պետերբուրգի պալատների յուրահատուկ ինտերիերում դասական երաժշտության կենդանի հնչողությունն է։ Ավանդույթի համաձայն համերգներին մասնակցում են համաշխարհային բեմի աստղեր և լավագույն ռուս կատարողները։

Ардшинбанк выступил финансовым партнером уникального международного музыкального фестиваля «Дворцы Санкт-Петербурга в Ереване», который пройдет с 16 по 23 июня.
На протяжении недели в рамках фестиваля на главных музыкальных площадках столицы Армении выступят звезды мировой музыкальной сцены из Италии, России и Армении.
Комментируя мероприятие, председатель правления Ардшинбанка Артак Ананян сказал: «Мы поддерживаем культуру, поскольку она способствует взаимодействию Ардшинбанка и общества, транслируя основные человеческие ценности. Таким образом, мы рассматриваем это как стратегическую инвестицию в будущее Армении.»
Отвечая на вопрос, почему в этом году фестиваль проводится именно в Армении, его художественный руководитель, известная скрипачка, заслуженная артистка России Мария Сафарьянц, в частности, отметила:  «Я всегда говорю, что культура – как золотая пыль, которую легко сдуть, но трудно накопить. Армения насквозь пропитана вот такой культурной пылью, ее земля дала миру целую плеяду великих певцов, музыкантов и композиторов. Поэтому для нас провести музыкальный фестиваль именно в Армении – большая честь и большое событие. Кроме этого между Ереваном и Санкт-Петербургом давно  установлены теплые взаимоотношения, в том числе, и в культурной сфере. За эти годы воплощено много совместных проектов: от проведения друг у друга дней наших городов до установки памятников и гастролей театров. Наш фестиваль – еще один важный шаг в этом направлении. С нетерпением ждем встречи с любителями классической музыки, искренне надеемся, что армянский зритель полюбит наш фестиваль и со временем он станет традиционным.»
Отметим, что торжественное открытие фестиваля состоится 16 июня в историческом храме Звартноц, где зрители увидят яркий музыкально-исторический перформанс, посвященный легендарному правителю Великой Армении Тиграну Великому. Спектакль создан в партнерстве с Неаполитанской музыкальной библиотекой, которая  предоставила уникальный нотный материал опер об армянском царе величайших итальянских композиторов Вивальди, Скарлатти, Перголези, Пиччини.
18 июня на сцене Национального театра оперы и балета состоится большой концерт, который соберет самых ярких вокалистов из России – солистов Большого, Мариинского и Михайловского театров, а также Национального театра оперы и балета им. Спендиаряна. Концерт посвящен великому басу Федору Шаляпину.
Завершится фестиваль 23 июня в  зале им. Арама Хачатуряна большим гала-концертом «Гала Победителей», на котором прозвучат шедевры киномузыки в исполнении  именитых музыкантов из России и Италии - победителей престижных международных конкурсов.
Международный музыкальный фестиваль "Дворцы Санкт-Петербурга"  - один из самых значимых  фестивалей классической музыки. Главная его  особенность – живое звучание классической музыки в уникальных интерьерах дворцов Санкт-Петербурга. По традиции в концертах принимают участие звезды мировой сцены и лучшие российские исполнители.