Արդշինբանկն այս տարի ևս արժանացավ «Լավագույն կորպորատիվ բանկը Հայաստանում» անվանակարգին բրիտանական Euromoney ամսագրի վարկածով: Բանկը հերթական անգամ լավագույնն է ճանաչվում հաճախորդներին մատուցվող որակյալ, բազմաբնույթ և ճկուն ֆինանսական ծառայությունների, սպասարկման բարձր որակի, ինչպես նաև աշխատանքում նորարարությունների շարունակական ներդրման շնորհիվ։ Այդ մասին առաջին հերթին վկայում են բանկի ֆինանսական գերազանց ցուցանիշները:
«2-րդ տարին անընդմեջ «Լավագույն կորպորատիվ բանկը Հայաստանում» անվանակարգին արժանանալը պարտավորեցնող է և միաժամանակ ոգեշնչող: Մեզ համար կարևոր է արձանագրել, որ բանկը կարողացել է արժանանալ իր հաճախորդների և միջազգային գործընկերների վստահությանը, ինչը ցանկացած ֆինանսական ինստիտուտի հիմքն է և զարգացման շարժիչ ուժը: Մենք գնահատում ենք մեր գործընկերների և հաճախորդների նվիրվածությունը, հետևապես շարունակելու ենք մատուցել որակյալ և հաճախորդների կարիքներին համապատասխան ծառայություններ՝ նրանց ֆինանսական առօրյան ավելի հարմարավետ դարձնելու համար»,- նշեց իր խոսքում Արդշինբանկի վարչության նախագահ Արտակ Անանյանը:
Հիշեցնենք, որ 2023թ.-ի արդյունքներով Euromoney ամսագիրը երրորդ անգամ Արդշինբանկը ճանաչեց լավագույնը Հայաստանում՝ միաժամանակ շնորհելով  «Լավագույն կորպորատիվ բանկ»  և «Լավագույն ESG (սոցիալական, էկոլոգիական պատասխանատվության և կորպորատիվ կառավարում ունեցող) բանկ» մրցանակները:
Euromoney-ի մասին
Euromoney-ին համաշխարհային ֆինանսաբանկային ոլորտի ամենաճանաչված ապրանքանիշերից մեկն է:  1969 թվականից ի վեր վերլուծաբանների և լրագրողների մեծ թիմը Euromoney-ից կատարում է ուսումնասիրություններ և ուղենիշ ապահովում համաշխարհային ֆինանսական ինդուստրիայի համար: Գերազանցության մրցանակների Euromoney ծրագիրը ևս մեկ միջոց է՝ այդ նպատակներին հասնելու համար: Այս ամենամյա մրցանակաբաշխությունը անց է կացվում արդեն ավելի քան 30 տարի։

В текущем году Ардшинбанк в очередной раз был объявлен победителем в номинации "Лучший корпоративный банк Армении" по версии британского журнала Euromoney. Второй год подряд Банк признается лучшим благодаря качеству, многопрофильности и гибкости предоставляемых клиентам финансовых услуг, высокому уровню сервиса, а также инновациям. Об этом свидетельствуют, прежде всего, отличные финансовые показатели банка.
«Присуждение номинации "Лучший корпоративный банк Армении" второй год подряд является одновременно обязывающим и вдохновляющим. Необходимо констатировать тот факт, что нам удалось заслужить доверие своих клиентов и международных партнеров, которые являются основной движущей силой развития Банка. Мы ценим преданность наших партнеров и клиентов и продолжаем предоставлять качественные услуги, отвечающие потребностям клиентов с целю облегчения их финансово повседневной жизни», - сказал Артак Ананян, председатель правления Ардшинбанка.
Напоминаем, что по итогам 2023 года журнал Euromoney в третий раз признал Ардшинбанк лучшим банком Армении, одновременно вручив награды "Лучший корпоративный банк" и "Лучший банк по ESG" (Лучший в области социальной, экологической ответственности и корпоративного управления).
Euromoney один из самых значимых брендов в мировой финансовой и банковской индустрии. С 1969 года большая команда аналитиков и журналистов Euromoney проводит исследования и предоставляет ориентиры для мировой финансовой индустрии. Проект Euromoney Awards for Excellence – еще один способ достижения этих целей. Эта ежегодная церемония награждения проводится уже более 30 лет.