Արդշինբանկն այս տարի ևս արժանացավ «Լավագույն կորպորատիվ բանկը Հայաստանում» անվանակարգին բրիտանական Euromoney ամսագրի վարկածով: Բանկը հերթական անգամ լավագույնն է ճանաչվում հաճախորդներին մատուցվող որակյալ, բազմաբնույթ և ճկուն ֆինանսական ծառայությունների, սպասարկման բարձր որակի, ինչպես նաև աշխատանքում նորարարությունների շարունակական ներդրման շնորհիվ։ Այդ մասին առաջին հերթին վկայում են բանկի ֆինանսական գերազանց ցուցանիշները:
«2-րդ տարին անընդմեջ «Լավագույն կորպորատիվ բանկը Հայաստանում» անվանակարգին արժանանալը պարտավորեցնող է և միաժամանակ ոգեշնչող: Մեզ համար կարևոր է արձանագրել, որ բանկը կարողացել է արժանանալ իր հաճախորդների և միջազգային գործընկերների վստահությանը, ինչը ցանկացած ֆինանսական ինստիտուտի հիմքն է և զարգացման շարժիչ ուժը: Մենք գնահատում ենք մեր գործընկերների և հաճախորդների նվիրվածությունը, հետևապես շարունակելու ենք մատուցել որակյալ և հաճախորդների կարիքներին համապատասխան ծառայություններ՝ նրանց ֆինանսական առօրյան ավելի հարմարավետ դարձնելու համար»,- նշեց իր խոսքում Արդշինբանկի վարչության նախագահ Արտակ Անանյանը:
Հիշեցնենք, որ 2023թ.-ի արդյունքներով Euromoney ամսագիրը երրորդ անգամ Արդշինբանկը ճանաչեց լավագույնը Հայաստանում՝ միաժամանակ շնորհելով  «Լավագույն կորպորատիվ բանկ»  և «Լավագույն ESG (սոցիալական, էկոլոգիական պատասխանատվության և կորպորատիվ կառավարում ունեցող) բանկ» մրցանակները:
Euromoney-ի մասին
Euromoney-ին համաշխարհային ֆինանսաբանկային ոլորտի ամենաճանաչված ապրանքանիշերից մեկն է:  1969 թվականից ի վեր վերլուծաբանների և լրագրողների մեծ թիմը Euromoney-ից կատարում է ուսումնասիրություններ և ուղենիշ ապահովում համաշխարհային ֆինանսական ինդուստրիայի համար: Գերազանցության մրցանակների Euromoney ծրագիրը ևս մեկ միջոց է՝ այդ նպատակներին հասնելու համար: Այս ամենամյա մրցանակաբաշխությունը անց է կացվում արդեն ավելի քան 30 տարի։

This year, Ardshinbank has once again been honored with the "Best Corporate Bank in Armenia" award by the British Euromoney magazine. The Bank has been recognized as the best due to its high-quality, diverse, and flexible financial services, excellent customer service, and continuous innovation. This is primarily evidenced by the Bank's outstanding financial performance.
"Receiving the 'Best Corporate Bank in Armenia' award for the second consecutive year is both obliging and inspiring. It is important for us to acknowledge that the Bank has earned the trust of its customers and international partners, which is the foundation and driving force behind any financial institution's development. We highly appreciate the dedication of our partners and customers, and we will continue to provide quality services tailored to their needs to make their financial daily lives more convenient," said Artak Ananyan, Chairman of the Management Board of Ardshinbank.
It should be noted that based on the results of 2023, Euromoney magazine recognized Ardshinbank as the best bank in Armenia for the third time, simultaneously awarding it the "Best Corporate Bank" and "Best ESG (Environmental, Social, and Governance) Bank" prizes.
About Euromoney
Euromoney is one of the most recognized brands in the global financial and banking sector. Since 1969, Euromoney's large team of analysts and journalists has been conducting research and providing benchmarks for the global financial industry. The Euromoney Awards for Excellence program is another way to achieve these goals. This annual awards ceremony has been held for over 30 years.