Արդշինբանկը չորրորդ անգամ անընդմեջ միջազգային հայտնի Global Banking & Finance Review ամսագրի կողմից արժանացել է «Տարվա փրայվիթ բանկ» և երկրորդ անգամ՝ «Տարվա մանրածախ բանկ» կոչումներին։ Ամեն տարի ոլորտի վերլուծաբաններից ու փորձագետներից կազմված ժյուրին ընտրում է աշխարհի լավագույն ֆինանսական կազմակերպությունները՝ հիմնվելով մի շարք հիմնական չափանիշների վրա՝ շուկայի մասնաբաժին, ներդրումային հնարավորություններ, նորարարական լուծումներ, միջազգային հեղինակություն և հաճախորդներին մատուցվող ծառայությունների ծավալ ու որակ։
Համաձայն ամսագրի թողարկած մամլո հաղորդագրության, Արդշինբանկը լավագույնն է ճանաչվել փրայվիթ հաճախորդների սպասարկման և մանրածախ բանկային ծառայությունների մատուցման գործում ունեցած ձեռքբերումների համար։
«Այս մրցանակներն ընդգծում են Արդշինբանկի առաջատար դիրքը, նորարարությունը և առանձնահատուկ բանկային ծառայություններ մատուցելու նվիրվածությունը: Այդպիսի մոտեցումը խթանում է հաճախորդների և բանկի միջև փոխադարձ վստահությունը և երկարաժամկետ հարաբերությունների հաստատումը՝ ապահովելով սպասարկման ամենաբարձր մակարդակը և հաճախորդների գոհունակությունը», - նշվում է հայտարարության մեջ։
Մեկնաբանելով հաղթողի ընտրությունը՝ Global Banking & Finance Review-ի խմբագիր Վանդա Ռիչը նշել է.
«Արդշինբանկի շարունակական ճանաչումը որպես լավագույնը արտացոլում է բանկի բացառիկ տեսլականն ու կատարողականությունը: Շարունակելով նորարարություններ անել և առաջնահերթություն տալով հաճախորդների կարիքներին՝ Արդշինբանկը ցույց է տալիս, թե ինչու է հանդիսանում ֆինանսական ոլորտում գերազանցության չափանիշը»։
Արդշինբանկի Վարչության նախագահ Արտակ Անանյանը շնորհակալություն է հայտնել ամսագրին 2024 թվականին բանկի աշխատանքը բարձր գնահատելու համար.
«Այս մրցանակները բանկի համար առաջինը չեն, և դրանք վառ ապացույց են, որ մենք շարունակում ենք առաջ շարժվել՝ բարելավելով մեր ծառայությունները, սահմանելով նոր չափանիշներ, կիրառելով լավագույն փորձն ու նորարարությունները և այդպիսով կերտելով Հայաստանի բանկային համակարգի ապագան։ Նման հեղինակավոր միջազգային ամսագրի երկու անվանակարգերում մրցանակների արժանանալը ոչ միայն ամրապնդում է մեր դիրքերը որպես Հայաստանի ֆինանսական ոլորտի առաջատար, այլև վերահաստատում է մեր ռազմավարական զարգացման կայունությունը»։
Հարկ է նշել, որ Global Banking & Finance Awards-ը հիմնադրվել է 2011 թվականին Միացյալ Թագավորությունում՝ Global Banking & Finance Review ամսագրի կողմից՝ նպատակ ունենալով ճանաչել համաշխարհային ֆինանսական հանրության կարևոր փոփոխությունները։ Մրցանակները շնորհվում են ամեն տարի և ընդգրկում են ֆինանսական ոլորտի բոլոր ճյուղերը՝ բանկային գործունեությունը, կորպորատիվ ֆինանսները, իսլամական ֆինանսները, ներքին ներդրումները, հարկերը և հաշվապահությունը, ակտիվների կառավարումը, միաձուլումները և ձեռքբերումները։

Ardshinbank has been awarded the title of Best Private Bank Armenia for the fourth time and The Next 100 Global Awards 2024 – Retail Banking for the second time by the well-known international financial magazine Global Banking & Finance Review. A special jury of industry analysts and experts annually selects financial organizations worldwide based on several key indicators: market share, investment opportunities, innovative solutions, international market reputation, and the volume and quality of services provided to clients.
According to the press release issued on this occasion by the magazine, Ardshinbank was recognized for its outstanding achievements in providing the best private client services and retail banking in Armenia.
“These awards highlight Ardshinbank’s leadership, innovation, and unwavering commitment to providing exceptional banking services. This approach fosters trust and long-term relationships, ensuring the highest level of service and customer satisfaction,” the statement says.
Commenting on the selection of the winner, Global Banking & Finance Review editor Wanda Rich noted:
"Ardshinbank’s consistent recognition reflects its exceptional vision and execution. By continuing to innovate and prioritize its clients’ needs, Ardshinbank demonstrates why it remains a pillar of excellence in the financial sector."
Ardshinbank’s Chairman of the Board, Artak Ananyan, expressed gratitude to the magazine for the high recognition of the bank's work in 2024:
“These awards are not the first for the bank, and this is a clear indication that we continue to move forward, improving products and services, setting new standards, applying best practices and innovations, and thus shaping the future of Armenia's banking system. Awards in two categories from such a prestigious international magazine not only reinforce our position as a leader in Armenia’s financial sector but also reaffirm the soundness of our strategic development direction."
It is worth noting that the Global Banking and Finance Awards was established in 2011 by the Global Banking & Finance Review magazine, based in the United Kingdom, to recognize significant changes in the global financial community. The awards are presented annually and cover the global financial sector, including banking, corporate finance, Islamic finance, domestic investments, taxes and accounting, asset management, mergers, and acquisitions.