Արդշինբանկը չորրորդ անգամ անընդմեջ միջազգային հայտնի Global Banking & Finance Review ամսագրի կողմից արժանացել է «Տարվա փրայվիթ բանկ» և երկրորդ անգամ՝ «Տարվա մանրածախ բանկ» կոչումներին։ Ամեն տարի ոլորտի վերլուծաբաններից ու փորձագետներից կազմված ժյուրին ընտրում է աշխարհի լավագույն ֆինանսական կազմակերպությունները՝ հիմնվելով մի շարք հիմնական չափանիշների վրա՝ շուկայի մասնաբաժին, ներդրումային հնարավորություններ, նորարարական լուծումներ, միջազգային հեղինակություն և հաճախորդներին մատուցվող ծառայությունների ծավալ ու որակ։
Համաձայն ամսագրի թողարկած մամլո հաղորդագրության, Արդշինբանկը լավագույնն է ճանաչվել փրայվիթ հաճախորդների սպասարկման և մանրածախ բանկային ծառայությունների մատուցման գործում ունեցած ձեռքբերումների համար։
«Այս մրցանակներն ընդգծում են Արդշինբանկի առաջատար դիրքը, նորարարությունը և առանձնահատուկ բանկային ծառայություններ մատուցելու նվիրվածությունը: Այդպիսի մոտեցումը խթանում է հաճախորդների և բանկի միջև փոխադարձ վստահությունը և երկարաժամկետ հարաբերությունների հաստատումը՝ ապահովելով սպասարկման ամենաբարձր մակարդակը և հաճախորդների գոհունակությունը», - նշվում է հայտարարության մեջ։
Մեկնաբանելով հաղթողի ընտրությունը՝ Global Banking & Finance Review-ի խմբագիր Վանդա Ռիչը նշել է.
«Արդշինբանկի շարունակական ճանաչումը որպես լավագույնը արտացոլում է բանկի բացառիկ տեսլականն ու կատարողականությունը: Շարունակելով նորարարություններ անել և առաջնահերթություն տալով հաճախորդների կարիքներին՝ Արդշինբանկը ցույց է տալիս, թե ինչու է հանդիսանում ֆինանսական ոլորտում գերազանցության չափանիշը»։
Արդշինբանկի Վարչության նախագահ Արտակ Անանյանը շնորհակալություն է հայտնել ամսագրին 2024 թվականին բանկի աշխատանքը բարձր գնահատելու համար.
«Այս մրցանակները բանկի համար առաջինը չեն, և դրանք վառ ապացույց են, որ մենք շարունակում ենք առաջ շարժվել՝ բարելավելով մեր ծառայությունները, սահմանելով նոր չափանիշներ, կիրառելով լավագույն փորձն ու նորարարությունները և այդպիսով կերտելով Հայաստանի բանկային համակարգի ապագան։ Նման հեղինակավոր միջազգային ամսագրի երկու անվանակարգերում մրցանակների արժանանալը ոչ միայն ամրապնդում է մեր դիրքերը որպես Հայաստանի ֆինանսական ոլորտի առաջատար, այլև վերահաստատում է մեր ռազմավարական զարգացման կայունությունը»։
Հարկ է նշել, որ Global Banking & Finance Awards-ը հիմնադրվել է 2011 թվականին Միացյալ Թագավորությունում՝ Global Banking & Finance Review ամսագրի կողմից՝ նպատակ ունենալով ճանաչել համաշխարհային ֆինանսական հանրության կարևոր փոփոխությունները։ Մրցանակները շնորհվում են ամեն տարի և ընդգրկում են ֆինանսական ոլորտի բոլոր ճյուղերը՝ բանկային գործունեությունը, կորպորատիվ ֆինանսները, իսլամական ֆինանսները, ներքին ներդրումները, հարկերը և հաշվապահությունը, ակտիվների կառավարումը, միաձուլումները և ձեռքբերումները։

Известный международный финансовый журнал Global Banking & Finance Review в четвертый раз присудил Ардшинбанку звание «Прайвит банк года», а в номинации  «Розничный банк года» Ардшинбанкк удостоен высокой награды во второй раз. Специальное жюри из отраслевых аналитиков и экспертов ежегодно отбирает по всему миру финансовые организации по ряду важных показателей: доли на рынке, инвестиционные возможности, инновационные решения, репутация на международном рынке, а также объем и качество оказываемых состоятельным клиентам услуг.
Согласно пресс-релизу, выпущенному по этому случаю журналом, Ардшинбанк отмечен этими наградами за свои выдающиеся достижения в области лучшего в Армении обслуживания частных клиентов и предоставления розничных слуг.
«Эти награды подчеркивают лидерство, инновации и непоколебимую приверженность Ардшинбанка предоставлению исключительных банковских услуг. Такой подход способствует доверию и долгосрочным отношениям, обеспечивает высочайший уровень обслуживания и удовлетворенности клиентов»,- говорится в сообщении.
Комментируя выбор победителя, редактор журнала Global Banking & Finance Review Ванда Рич, в частности, отметила:
«Постоянное признание Ардшинбанка лучшим отражает его исключительное видение и исполнение намеченного. Продолжая внедрять инновации и отдавая приоритет потребностям своих клиентов, Ардшинбанк демонстрирует, что остается столпом совершенства в финансовом секторе».
Председатель правления Ардшинбанка Артак Ананян выразил благодарность журналу за высокую оценку проделанной банком в 2024 году работы:
«Эти награды банк получает уже не в первый раз, и это яркое свидетельство того, что мы продолжаем двигаться вперед, совершенствуя продукты и услуги, установливая новые стандарты, применяя лучшие практики и инновации, а значит, формируем будущее банковской системы Армении. Награды сразу в двух номинациях от столь престижного международного журнала, несомненно, еще больше укрепляют наши позиции лидера в финансовом секторе Армении и.еще раз подтверждают правильность выбранного нами стратегического направления развития».
Напомним, что  Премия Global Banking and Finance Awards основана в 2011 году журналом Global Banking & Finance Review, базирующимся в Великобритании, для признания заметных изменений, происходящих в мировом финансовом сообществе. Премии вручаются ежегодно и охватывают мировой финансовый сектор, включая банковское дело, корпоративные финансы, исламские финансы, внутренние инвестиции, налоги и бухгалтерский учет, управление активами, слияния и поглощения.